Zakynthos | Zájezdy Zakynthos

recko-bg-header-title.png
     
 

Pro a proti Zakynthos


+
 PRO

+ velký výběr zájezdů od českých CK, lze najít zájezdy za výhodné ceny
+ dobré dopravní spojení a přímé lety při individuální cestě
+ nádherné pláže a moře, fotogenická scenérie, velmi dobré potápěčské lokality

- PROTI
- části ostrova jsou poměrně komercializované, což může ubírat na půvabu
- některé pláže bývají v hlavní sezóně plné
- málo nočních klubů a diskoték pro mladší cestovatele

Úvodem o Zakynthu


Zakynthos, to je malý ráj na zemi. Krása zdejší přírody okouzlí bezesporu každého, kdo se na tento ostrov vypraví. Poutavá historie, nedotčené horské vesničky, půvabné kostelíky se zvonicemi ve stylu benátské Kampanily, i to je Zakynthos. Když si k tomu všemu představíte ještě dlouhé pláže pokryté jemným bílým pískem, azurové moře a večery nad sklenkou výborného vína, o cíli Vaší příští dovolené již nemusíte dále přemýšlet.

          

Zakynthos, jehož nejbližšími sousedy jsou Kefalonie a Peloponés, je třetím největším řeckým ostrovem. Ostrov je z převážné většiny hornatý, skály se táhnou po celém západním pobřeží a zabírají 2/3 celého území. Nejvyšším bodem je hora Vrachionas, která se tyčí do výše 758 m. Na jihozápadě ostrova se rozprostírá Inousský příkop, který je se svými 4004 m nejhlubším místem v celém Středomoří.

Vybrané zájezdy Zakynthos

OdDníKamDop.Str.Cena

Historie ostrova


Ostrov vůní
, jak se Zakynhthosu také přezdívá, byl poprvé osídlen v roce 1500 př. n. l. kmenem Achájů. Po skončení peloponéské války jeho území ovládli Makedonci, kteří byli vystřídáni Římany. Po pádu římského impéria ostrov sužovaly časté nájezdy nepřátelských kmenů, které neskončily ani s nástupem Byzantské říše. Koncem 12. století připadla správa ostrova šlechtickému rodu Orsinů, jež o tři sta let později vystřídali Benátčané. Ti zde sice zavedli nechvalně proslulý systém „Libro d’Oro“, ale věnovali se také zvelebování místních městeček – hlavní město ostrova si vysloužilo přezdívku „řecká Florencie“. Největšího rozkvětu se však Zakynthos dočkal s příchodem Britů, kteří začali s první modernizací ostrova. Nutno dodat, že ostrované příliš o nové silnice, mosty či nemocnice nestáli – toužili po svobodě. Té se dočkali v roce 1864, kdy se Zakynthos oficiálně stal součástí řeckého státu. Spokojenost obyvatel však netrvala dlouho – ostrov ničivě zasáhly obě světové války a své bohužel vykonala i příroda. Roku 1953 totiž Zakynthos postihlo velké zemětřesení, které srovnalo 95% veškeré infrastruktury se zemí a mnoho lidí připravilo o život. Z nejhoršího se ostrov dostal poměrně rychle, a tak jeho krásu brzy začali objevovat první turisté.

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje