Výlety Samos

Tipy na výlety a zajímavá místa na ostrově Samos

Více informací Zájezdy na Samos

Výlety na Samu

Města, jeskyně, pevnost i vodopády


Image

Nejlepší výlety

Nechce se vám proležet 12 dní u moře? V tom případě si pronajměte auto a udělejte si okruh ostrovem. Uvidíte zde zajímavé antické památky, z nichž některé jsou pod ochranou UNESCO, můžete si také udělat výlet do blízkého Turecka. Nejdříve se vypravte do oblíbeného prázdninového letoviska Kokkari a projděte se romantickými uličkami starého města. Pouhých 10 km východně od Kokkari se nachází hlavní město ostrova, které je zároveň i největším přístavem. Pokud se při posezení v taverně zeptáte místních co ve městě stojí za vidění, určitě Vás pošlou do kostela Agios Spyridonas – právě tady bylo vyhlášeno připojení Samu k řeckému státu. Po prohlídce kostela doporučujeme vrátit se zpátky do přístavu, nasednout na loď a vypravit se do tureckého Efesu – návštěva místa Artemidina chrámu, jednoho ze sedmi divů světa, totiž rozhodně stojí za to!

Pythagorion, Eupalionský kanál a chrám bohyně Hery

A potom již vzhůru na jih k městečku Pythagorion, kde spatříte bezesporu nejzajímavější památku na celém ostrově – Eupalionský kanál. Tunel byl vystavěn v 6. století př. n. l. v době Polykratovy vlády, aby zásoboval hlavní město vodou. Postavit ho ale nebylo jen tak, protože tunel byl ražen ze dvou stran hory a jen díky přesným matematickým výpočtům se dělníci potkali téměř v jeho středu. Z tohoto důvodu je akvadukt považován za mistrovské dílo antického stavitelství a tak není divu, že je od roku 1992 chráněn UNESCO. Poblíž Eupalionského kanálu leží Pythagorion, které si vás díky své příjemné atmosféře jistě brzy podmaní. Pěkné fotky pořídíte jak z římského amfiteátru, tak z hradu Lykurga Logotheta. Další památka zapsaná na seznam světového kulturního dědictví UNESCO, chrám bohyně Hery, který se nachází kousek za městem. Jen těžko se dnes věří tomu, že Heraion byl ve své době dvakrát větší než legendární athénský Parthenón a pravděpodobně tedy i největší chrám na celém světě.

Osada Balos a ostrov Patmos

Nyní si můžete trošku užít pohodlí auta a kochat se výhledem na moře, protože další zastávku si uděláte až v romantické osadě Balos. Toto kouzelné místo je turisty jen málo navštěvované – ne každému se totiž chce „šplhat“ na horu Kerkis. Západ ostrova je zkrátka hornatý a díky příjemnému klimatu se zde dobře daří léčivým bylinkám. Pokud byste si jich chtěli pár natrhat, dívejte se prosím, kam šlapete – je zde totiž několik hlubokých propastí! Pokud máte čas a chuť, rozhodně navštivte i blízký ostrov Patmos. Podle legendy právě na Patmosu vznikla Apokalypsa, část Bible napsaná sv. Janem. Hlavní město ostrova Hora se pyšní malými bílými domečky a byzantským klášterem.


Rezervujte si

Rezervujte si hotely, letenky i zájezdy na Samos za nejlepší ceny!

Pic

Hotely

Vybírejte si z hotelů, apartmánů, vil, hostelů, penzionů i dalších typů ubytování na Samu za nejlepší ceny!

Najít hotely

Pic

Letenky

Potřebujete levné letenky na Samos? Není nic jednoduššího než si vybrat z nabídky našich renomovaných partnerů!

Najít letenky

Pic

Zájezdy

Pokud neradi cestujete na vlastní pěst, vyberte si jeden ze zájezdů na Samos za skvělé ceny!

Najít zájezdy

Pic

Půjčení auta

Pokud si chcete užít bezstarostnou dovolenou a poznat Samos se vším všudy, podívejte se na nabídku autopůjčoven!

Najít auta