Výlety Rhodos

Tipy na výlety a zajímavá místa na ostrově Rhodos

Více informací Zájezdy na Rhodos

Výlety na Rhodosu

Stavby v UNESCO, socha Hélia i Údolí motýlů


Image

Nejlepší výlety

Rhodos je zajímavými místy doslova protkán a pokud jich chcete vidět co nejvíce, rozhodně věnujte ostrovu více jak týden. Nejdříve doporučujeme navštívit hlavní město Rhodos, které rozhodně předčí i ta nejodvážnější očekávání. Staré město bylo postaveno ve 14. století a dodnes mu dominuje rozlehlá Citadela s mohutnými hradbami, vystavěná křižáky. Až opustíte brány pevnosti, nenechte si ujít procházku labyrintem uliček Turecké či Židovské čtvrti. Kroky všech turistů míří k pozoruhodné Rytířské čtvrti, kde uvidíte několik působivých památek a můžete navštívit i celou řadu zajímavých muzeí. Poblíž čtvrti dodnes stojí Sülejmanova mešita nebo Muslimská knihovna, kde je uloženo několik velice vzácných rukopisů Koránu. Mnoho staveb v hlavním městě je tak vzácných, že byly zapsány na listinu světového kulturního dědictví UNESCO. Za vidění rozhodně stojí i prastarý přístav Mandraki, kde údajně stával Kolos rhodský – obrovská socha boha slunce Hélia, která byla pokládána za jeden ze sedmi divů světa.

Město Lindos, Akropole a Údolí motýlů

Pokud toužíte poznat nejfotografovanější místo na celém ostrově, navštivte městečko Lindos pyšnící se dlouhou a bohatou historií. Tak jako všichni turisté určitě i Vy zamíříte k Akropoli proslulé nejen svými chrámy, ale také 87 m dlouhým helénským sloupořadím. Milovníci fauny by si neměli nechat ujít návštěvu Údolí motýlů. Nečekejte však žádné pestrobarevné krasavce – druhy zde žijící jsou totiž můry. Jestliže chcete zažít atmosféru menších městeček a vesniček, vydejte se do půjčovny aut. Během jízdy zaručeně spatříte v zeleni skryté kláštery či zříceniny hradů a pokud máte čas a chuť, vydejte se k nim.

Okolní ostrovy a Turecko

Jestliže chcete poznat i blízké okolí Rhodu, budete muset využít přepravu lodí – tak se můžete seznámit s půvabným a turisty velice oblíbeným ostrovem Kos či tureckým městem Marmaris. Tak zjistíte, jak úžasně se Turecko od Řecka liší a jak se mu přesto podobá.


Rezervujte si

Rezervujte si hotely, letenky i zájezdy na Rhodos za nejlepší ceny!

Pic

Hotely

Vybírejte si z hotelů, apartmánů, vil, hostelů, penzionů i dalších typů ubytování na Rhodosu za nejlepší ceny!

Najít hotely

Pic

Letenky

Potřebujete levné letenky na Rhodos? Není nic jednoduššího než si vybrat z nabídky našich renomovaných partnerů!

Najít letenky

Pic

Zájezdy

Pokud neradi cestujete na vlastní pěst, vyberte si jeden ze zájezdů na Rhodos za skvělé ceny!

Najít zájezdy

Pic

Půjčení auta

Pokud si chcete užít bezstarostnou dovolenou a poznat Rhodos se vším všudy, podívejte se na nabídku autopůjčoven!

Najít auta