Výlety Lesbos

Tipy na výlety a zajímavá místa na ostrově Lesbos

Více informací Zájezdy na Lesbos

Výlety na ostrově Lesbos

Hlavní město, zkamenělý les nebo rodiště Sapfó


Image

Nejlepší výlety

Hlavní město Mytilene patří mezi nejnavštěvovanější místa na ostrově. Proč tomu tak je zjistíte nejlépe, když se do tohoto univerzitního města vydáte na výlet. Až projdete spletitým labyrintem úzkých uliček, vydejte se k Mytilénské pevnosti poblíž přístavu, odkud denně vyplouvají trajekty do Turecka. Povšimněte si i částí hradeb pocházejících z 5. století a rozhodně si nenechte ujít ruiny antického divadla, které se stalo vzorem pro amfiteátr na Martově poli v Římě. Dále můžete navštívit také řadu zajímavých muzeí, nejvíce Vás však určitě nadchne živá a přátelská atmosféra, která v Mytilene vládne.

Zátoka Kalloni a zkamenělý les

Z hlavního města se vydejte do nedalekého Plomari, které je centrem výroby tradičního ouza nejen Lesbu, ale i v celé zemi. Do oblasti zátoky Kalloni se jezdí za vyhlášenými sardinkami a pozorováním asi 130ti druhů ptactva. Uvidíte zde například ledňáčky, racky, kormorány, plameňáky i několik druhů labutí. Na západě ostrova se Vám krajina začne doslova měnit před očima. Právě zde můžete spatřit přírodní raritu chráněnou UNESCEM, zkamenělý les. Před 20ti miliony lety zde rostly až 100 m vysoké stromy, které byly po výbuchu sopky pokryty lávou a velkým množstvím půdy. Kmeny stromů pak zkameněly a později se znovu prodraly na povrch.

Rodiště Sapfó, hrad Molyvos a lázně Eftalou

Nezapomeňte ani na vesničku Skala Eressou, rodiště básnířky Sapfó. Budete překvapeni bohémskou atmosférou a převahou žen – do vesničky totiž přichází spousta lesbiček, aby uctily památku slavné umělkyně. Až Vám při putování vyhládne, udělejte si přestávku na oběd v městečku Petra. Celé město je postaveno okolo 30 m vysoké skály, na jejímž vrcholu stojí klášter Panagia Glykofilousa. Na severu Vás velice příjemně překvapí město Molyvos, které je díky svým půvabným domečkům s barevnými okenicemi a byzantským hradem prý nejkrásnější na celém ostrově – není tedy divu, že je také pod ochranou UNESCA. Mimochodem, nezapomeňte navštívit ani nedaleké lázně Eftalou, vyhlášené svými léčivými prameny.


Rezervujte si

Rezervujte si hotely, letenky i zájezdy na Lefkadu za nejlepší ceny!

Pic

Hotely

Vybírejte si z hotelů, apartmánů, vil, hostelů, penzionů i dalších typů ubytování na Lesbu za nejlepší ceny!

Najít hotely

Pic

Letenky

Potřebujete levné letenky na Lesbos? Není nic jednoduššího než si vybrat z nabídky našich renomovaných partnerů!

Najít letenky

Pic

Zájezdy

Pokud neradi cestujete na vlastní pěst, vyberte si jeden ze zájezdů na Lesbos za skvělé ceny!

Najít zájezdy

Pic

Půjčení auta

Pokud si chcete užít bezstarostnou dovolenou a poznat Lesbos se vším všudy, podívejte se na nabídku autopůjčoven!

Najít auta