Výlety Lefkada

Tipy na výlety a zajímavá místa na ostrově Lefkada

Více informací Zájezdy na Lefkadu

Výlety na Lefkadě

Města, jeskyně, pevnost i vodopády


Image

Nejlepší výlety

Hlavní město ostrova se nazývá Lefkas a ve své době prý bylo jedno z největších řeckých měst. Navštívit také můžete Alabastrovou jeskyni, či mys Levkatas, ze kterého údajně skočila básnířka Sapfó. Prvním místem, které doporučujeme navštívit je městečko Lefkas. Ačkoliv se jedná o hlavní město celého ostrova, žije zde pouze cca 7 000 obyvatel. Historikové se však domnívají, že ve své době byl Lefkas jedním z největších řeckých měst vůbec. Nejdříve se občerstvěte v jedné z několika půvabných taveren na hlavní třídě a poté se vydejte ke staré pevnosti Santa Maura, která byla vystavěna okolo roku 1300 na ochranu před piráty. Pevnost zachvátil v roce 1888 obrovský požár, a tak se toho z ní bohužel mnoho nedochovalo. Dále můžete navštívit několik zajímavých muzeí či krásných pravoslavných kostelů. Okolo města se rozprostírá poměrně velká laguna, která je domovem několika druhů ptactva a na její severozápadní straně můžete spatřit pozůstatky větrných mlýnů.

Alabastrová jeskyně i Onassisův ostrov

Kousek od Lefkasu se nachází Alabastrová jeskyně, která určitě stojí za vidění. Jižně od hlavního města leží Nidri, druhé největší městečko ostrova a letovisko s velice příjemnou atmosférou. Naproti městečku se nachází ostrov Scorpios, který patří rodině nejznámějšího řeckého rejdaře Aristotela Onassise. Spekuluje se, že je ostrov na prodej – pokud tedy máte zbytečných 200 milionů dolarů, může být Váš. Při cestě z Nidri se zastavte u vodopádů Rachi, nečekejte však žádné Niagáry – jedná se spíše o malý potůček tekoucí po skále. Zastávku si udělejte také v letovisku Vassilliki, které je turisty považováno za nejkrásnější na celé Lefkadě.

Nejjižnější bod ostrova

A nyní již vzhůru k nejjižnějšímu bodu ostrova, mysu Levkatas, jehož návštěva je opravdovým zážitkem. Bílý útes se vypíná do výše 72 m a právě z něj podle legendy skočila nešťastně zamilovaná Sapfó. Ve vnitrozemí se skrývá kromě řady zajímavých horských vesniček také nejvyšší vrchol Lefkady Elati, poblíž kterého se nacházejí studny Agios Donatos. Do jedné z nich naházeli nespokojení obyvatelé hlavní komunistické představitele ostrova – zajímavé řešení, že?


Rezervujte si

Rezervujte si hotely, letenky i zájezdy na Lefkadu za nejlepší ceny!

Pic

Hotely

Vybírejte si z hotelů, apartmánů, vil, hostelů, penzionů i dalších typů ubytování na Lefkadě za nejlepší ceny!

Najít hotely

Pic

Letenky

Potřebujete levné letenky na Lefkadu? Není nic jednoduššího než si vybrat z nabídky našich renomovaných partnerů!

Najít letenky

Pic

Zájezdy

Pokud neradi cestujete na vlastní pěst, vyberte si jeden ze zájezdů na Lefkadu za skvělé ceny!

Najít zájezdy

Pic

Půjčení auta

Pokud si chcete užít bezstarostnou dovolenou a poznat Lefkadu se vším všudy, podívejte se na nabídku autopůjčoven!

Najít auta