Výlety Korfu

Tipy na výlety a zajímavá místa na ostrově Korfu

Více informací Zájezdy na Korfu

Výlety na Korfu

Kerkyra, pevnost, zámeček i malé ostrůvky


Image

Nejlepší výlety

Korfu je sice vyhlášeno mezi milovníky přírody, avšak ani návštěvníci chtiví poznání nezůstanou o nic ochuzeni. Kroky všech turistů neomylně směřují k hlavnímu městu ostrova Kerkyře. Atmosféra trochu připomíná Itálii, avšak při troše hledání i zde objevíte pravé Řecko. Nenechte si ujít procházku Esplanádou, která je ohniskem života celé Kerkyry. V jejím okolí se dochovaly zajímavé památky, jako např. Palác sv. Michaela a sv. Jiří, uvidíte zde i to nejneobvyklejší kriketové hřiště na světě.

Pevnost Koryphó a staré město

Až se projdete malebnými ulicemi města, zavítejte i ke staré pevnosti Koryphó, která byla vystavěna v 10. století na obranu proti nájezdům barbarů. Za vidění stojí ale i nová pevnost vystavěná Benátčany, odkud se skýtá nádherný výhled na celé město i přilehlé pobřeží. Říká se, že obě pevnosti dodnes spojuje podzemní bludiště tajných chodeb. Ostatně fascinující labyrint Vás čeká i při bloumání „starým městem“, které bývá označováno za největší živé středověké město v celém Řecku.

Zámeček císařovny Sissi

A kde že se nachází zámeček slavné císařovny Sissi? Abyste ho mohli navštívit, musíte se vypravit na jižní předměstí vzdálené zhruba 10 km od centra. Tato romantická stavba zasvěcená řeckému hrdinovi Achillovi není sice podle znalců umění nic jiného než pouhý kýč, avšak žádný turista si návštěvu Sissina sídla stejně nenechá ujít.

Vesnička Paleokastritsa, ostrovy Parga a Paxos

Pokud si potřebujete odpočinout od městského ruchu, navštivte vesničku Paleokastritsa, prý nejkrásnější místo celého ostrova. Romantické zátoce dominuje starý klášter Panagia Theotokós, jež je vystavěn na vysoké skále. Milovníci přírody by rozhodně měli zavítat do letoviska Sidari, kde se nacházejí malé ostrůvky které svými kouzelnými pískovcovými útvary připomínají Český ráj. Jestliže toužíte poznat i blízké okolí ostrova, můžete se vydat lodí na výlet na blízké ostrovy Parga a Paxos.


Rezervujte si

Rezervujte si hotely, letenky i zájezdy na Korfu za nejlepší ceny!

Pic

Hotely

Vybírejte si z hotelů, apartmánů, vil, hostelů, penzionů i dalších typů ubytování v Řecku za nejlepší ceny!

Najít hotely

Pic

Letenky

Potřebujete levné letenky do Řecka? Není nic jednoduššího než si vybrat z nabídky našich renomovaných partnerů!

Najít letenky

Pic

Zájezdy

Pokud neradi cestujete na vlastní pěst, vyberte si jeden ze zájezdů na Korfu za skvělé ceny!

Najít zájezdy

Pic

Půjčení auta

Pokud si chcete užít bezstarostnou dovolenou a poznat destinaci se vším všudy, podívejte se na nabídku autopůjčoven!

Najít auta