Výlety Kefalonia

Tipy na výlety a zajímavá místa na ostrově Kefaloni

Více informací Zájezdy na Kefalonii

Výlety na Kefalonii

Hrady, kostely, kláštery i jeskyně


Image

Nejlepší výlety

Kefalonia, ačkoliv ji v polovině 20. století postihlo silné zemětřesení, nabízí návštěvníkům četné antické památky, hrady, kostely, kláštery a také pozoruhodné jeskyně. Místem, které rozhodně doporučujeme navštívit je například Klášter Agios Gerasimos uprostřed ostrova. Dále maják Agioi Theodoroi zvaný také "lucerna", který se nachází na malém poloostrově v západní části ostrova, nedaleko Lassi. Maják byl během zemětřesení v roce 1953 bohužel zcela zničen, později byl však rekonstruován přesně podle původní podoby. Dalším zajímavým místem je pevnost Agios Georgios, která se nachází v jižní části ostrova, v nadmořské výšce asi 300 m. Můžete zde vidět pozůstatky této pevnosti z 12. století, zbytky kostela Agios Nikolaos nebo únikový podzemní tunel, který vede do zátoky Koutavos.

Město Argostoli a jeskyně

Ve městě Argostoli se potom nachází archeologické muzeum, ve kterém lze vidět mnoho relikvií nalezených na ostrově od paleolitu až do nedávné historie. Pro milovníky přírodních úkazů lze na ostrově doporučit především jeskyně Melissani a Dogarati. Obě se nachází nedaleko přístavu Sami. V jeskyni Melissani si lze zaplatit komentovanou prohlídku, která sice není příliš dlouhá, ale rozhodně stojí za to.

Ostrovy v okolí

Pokud vám nebude samotná Kefalonia stačit, skvělým tipem je pomocí trajektu prozkoumat i okolní ostrovy jako Lefkas, Zante nebo samozřejmě Ithaku, na kterou se ve slavném Homérově eposu vracel sám legendární Odysseus.


Rezervujte si

Rezervujte si hotely, letenky i zájezdy na Kefalonii za nejlepší ceny!

Pic

Hotely

Vybírejte si z hotelů, apartmánů, vil, hostelů, penzionů i dalších typů ubytování na Kefalonii za nejlepší ceny!

Najít hotely

Pic

Letenky

Potřebujete levné letenky na Kefalonii? Není nic jednoduššího než si vybrat z nabídky našich renomovaných partnerů!

Najít letenky

Pic

Zájezdy

Pokud neradi cestujete na vlastní pěst, vyberte si jeden ze zájezdů na Kefalonii za skvělé ceny!

Najít zájezdy

Pic

Půjčení auta

Pokud si chcete užít bezstarostnou dovolenou a poznat destinaci se vším všudy, podívejte se na nabídku autopůjčoven!

Najít auta