Výlety Ithaka

Tipy na výlety a zajímavá místa na ostrově Ithaka

Více informací Zájezdy na Ithaku

Výlety na Ithace

Ráj s bujnou zelení, klášter s výhledem i muzea


Image

Nejlepší výlety

Na ostrov Ithaka určitě nepříjíždí davy turistů kvůli cenným antickým památkám nebo historickým monumentům. Není to však ani tak, že by zde kromě pláží a hornaté krajiny nebylo nic jiného. Většina aktivit je soustředěna v hlavním městě a přístavu Vathy. Celá krajina ostrova je jako ráj s bujnou zelení a malými vesničky roztroušenými všude kolem. Najdete tu také odlehlé zátoky s modro-zelenou vodou. Nejoblíbenějšími aktivitami na ostrově je kromě koupání pěší turistika. Historických památek je zde poměrně málo a patří mezi ně několik malých muzeí a ruin antických staveb. Ačkoli na ostrově bylo provedeno mnoho vykopávek, Odysseovo starobylé město nebylo dosud objeveno.

Klášter Panagia Kathariotissam

Nejen milovníci historie mohou navštívit klášter Panagia Kathariotissam, který leží v horách v nadmořské výšce 600 metrů zhruba uprostřed ostrova. Díky této poloze odtud ostrov i hlavní město Vathy jako na dlani. Není sice přesně známo, kdy byl klášter postaven, ale katolikon (hlavní chrám) zde stojí od 16. století. Klášter je pro veřejnost přístupný od rozbřezsku do pozdního odpoledne, nezapomeňte však slušný oděv.

Další zajímavosti

Přímo v zátoce u hlavního města rozhodně doporučujeme navštívit Kostel Krista Spasitele na malinkatém ostrůvku Lazaretto. Ostrov až do poloviny 20. století sloužil jako vězení, dnes tam kromě stromů najdete pouze tento kostel z roku 1668. Pokud vás zajímá některé z muzeí, můžete si v hlavním měste vybrat mezi Archeologickým muzeem nebo Folklórním a námořním muzeem, které zobrazuje život na Ithace od 19. století do současnosti.


Rezervujte si

Rezervujte si hotely, letenky i zájezdy na Ithaku za nejlepší ceny!

Pic

Hotely

Vybírejte si z hotelů, apartmánů, vil, hostelů, penzionů i dalších typů ubytování na Ithace za nejlepší ceny!

Najít hotely

Pic

Letenky

Potřebujete levné letenky na Ithaku? Není nic jednoduššího než si vybrat z nabídky našich renomovaných partnerů!

Najít letenky

Pic

Zájezdy

Pokud neradi cestujete na vlastní pěst, vyberte si jeden ze zájezdů na Ithaku za skvělé ceny!

Najít zájezdy

Pic

Půjčení auta

Pokud si chcete užít bezstarostnou dovolenou a poznat destinaci se vším všudy, podívejte se na nabídku autopůjčoven!

Najít auta