Tipy na výlety Zakynthos | Zajímavosti Zakynthu

recko-bg-header-title.png
     
 

Tipy na výlety na ostrově Zakynthos


Zakynthos má co nabídnout jak milovníkům přírody, potapění i jiných vodních sportů, tak poznání chtivým turistům. Abyste mohli Zakynthos poznat skutečně důkladně, rozhodně využijte službu „rent a car“. Milovníci přírody by měli začít ostrov poznávat od severu – tady se totiž nachází přírodní park Askos či potápěči vyhledávané Modré jeskyně, z jejichž nádhery se Vám bude tajit dech. Až se dostanete na východ, čeká Vás návštěva hlavního města Zakynthos, jež se rozprostírá kolem zálivu Laganas. Pro město, postavené do podoby amfiteátru jsou typické okrové fasády domů, všudypřítomná vůně a přátelská atmosféra. Jen těžko si umí turista představit, jak to tu asi vypadalo po pustošivém zemětřesení v roce 1953 – vždyť z celé Chóry, jak městu říkají místní obyvatelé, zůstaly stát pouhé tři budovy! Ostrované však město postavili znovu do původní podoby, a tak i dnes můžete korzovat labyrintem půvabných uliček a obdivovat zajímavé paláce, muzea i kostely.

          

Po příjezdu do nejzelenějšího letoviska ostrova - Argassi, si protáhněte svaly, protože vás čeká túra na horu Skorpos. Z jejího vrcholku budete mít celý ostrov jako na dlani, vynaložené námahy tedy jistě nebudete litovat. A nyní vítejte v Laganasu, v největším a nejvyhledávanějším místem na Zakynthosu. Pokud jste si nezapomněli na výlet přibalit plavky, koupáním a následným odpočinkem na jedné z nejdelších pláží v celém Řecku jistě nepohrdnete. Ostatně, pokud chcete v Laganasu zůstat přes noc, odpočinek se Vám bude velice hodit – tady to totiž opravdu žije. Věřte, že druhý den budete toužit jen po klidu a malebné přírodě, zastávka v tradiční řecké vesničce Agios Sostis tedy bude to pravé ořechové.

Pokud jste se rozhodli absolvovat výlet pouze po pobřeží a do vnitrozemí zavítat jen minimálně, pohodlně se usaďte, protože do Kambí trvá cesta poměrně dlouho. Tato horská vesnička se proslavila především vykopávkami z období mykénského Řecka a křížem postaveným na 350 m vysokém útesu, který dodnes připomíná památku obětí občanské války. Až budete projíždět vesnicí Exo Chóra, nezapomeňte si udělat fotku u obrovského olivovníku, který je údajně nejstarší na ostrově. Dále minete nedotčenou vesničku Mariés, kde podle legendy zakotvila se svou lodí při cestě do Říma samotná Máří Magdaléna. Milovníci památek by si neměli nechat ujít návštěvu vesničky Anafonítria, jejíž chloubou je nejstarší stavba na ostrově, klášter Panny Marie. Jistou dobu zde ve funkci otce představeného působil i patron Zakynthosu, sv. Dionýsos. Chcete ochutnat nějakou místní specialitu? Pak se vypravte do vesničky Volímes a dejte si „ladotiri“, neboli speciální druh měkkého sýru. A jak zakončit putování ostrovem? Přeci pohledem, na který se nezapomíná – tedy pozorováním západu slunce ve slavné zátoce Navagio.

Vybrané zájezdy Zakynthos

OdDníKamDop.Str.Cena

Sestavte si vlastní zájezd do Řecka!


Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje