Tipy na výlety Santorini

recko-bg-header-title.png
     
 

Zajímavá místa na Santorini


Putování ostrovem začněte na jihu, kde se nalézá jedno z nejvýznamnějších antických nalezišť v celém Středomoří. Roku 1967 se do Akrotiri, které bývá také nazýváno jako řecké Pompeje, sjela spousta významných historiků a archeologů, aby společnými silami odkryli vzácné památky, po dlouhá staletí ukryté pod metrovými nánosy lávy. Dnes zde tedy můžete obdivovat celé město s luxusními několikapatrovými domy s koupelnami a pozoruhodnými nástěnnými malbami – takto si žili ostrované již v roce 2000 př. n. l.! Dochovala se zde také nádherná umělecká díla a rukopisy, které jsou uloženy v athénském muzeu.

Dále se vydejte do vnitrozemí ostrova, v jehož středu se nachází vesnička Pirgos. Tady můžete obdivovat ruiny staré benátské pevnosti či klášter Profitis Ilias ze 17. století postavený ve výšce 567 metrů nad mořem. Pozor, v okolí kláštera stojí antény a vojenské vysílače, takže je zde zakázáno fotografování! Pokud se vydáte k horskému sedlu, můžete se projít rozvalinami někdejšího hlavního města Théra. Bohužel, stav památky se stále horší, a tak se z důvodu bezpečnosti uvažuje o uzavření celého místa.

          

Jestliže se už nemůžete dočkat pohledu na malé bílé domečky s modrými střechami, vzhůru do Firy! Nejdříve se projděte malebnými uličkami hlavního města a zavítejte také do archeologického muzea. Začíná se už obloha barvit do oranžova? Nastává tedy nejlepší doba dostat se na vrchol skály - ať už zvládnete vyšlapat 587 schodů nebo nahoru vyjedete na hřbetě oslíka či moderní lanovkou, otevře se Vám při západu slunce nádherný výhled, který rozhodně předčí všechna vaše očekávání.

Za návštěvu rozhodně stojí i ostrůvky Nea Kameni a Palea Kameni, které vystoupily z moře krátce po výbuchu. Na ostrůvku Nea Kameni Vás čeká výstup na kráter spícího vulkánu, na Palea Kameni si zase užijete koupání ve zdejších horkých pramenech.

Vybrané zájezdy Santorini

OdDníKamDop.Str.Cena

Sestavte si vlastní zájezd do Řecka!


Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje