Tipy na výlety Rhodos | Zajímavosti Rhodu

recko-bg-header-title.png
     
 

Tipy na výlety na Rhodu


Rhodos je zajímavými místy doslova protkán a pokud jich chcete vidět co nejvíce, rozhodně věnujte ostrovu více jak týden. Nejdříve doporučujeme navštívit hlavní město Rhodos, které rozhodně předčí i ta nejodvážnější očekávání. Staré město bylo postaveno ve 14. století a dodnes mu dominuje rozlehlá Citadela s mohutnými hradbami, vystavěná křižáky. Až opustíte brány pevnosti, nenechte si ujít procházku labyrintem uliček Turecké či Židovské čtvrti. Kroky všech turistů míří k pozoruhodné Rytířské čtvrti, kde uvidíte několik působivých památek a můžete navštívit i celou řadu zajímavých muzeí. Poblíž čtvrti dodnes stojí Sülejmanova mešita nebo Muslimská knihovna, kde je uloženo několik velice vzácných rukopisů Koránu. Mnoho staveb v hlavním městě je tak vzácných, že byly zapsány na listinu světového kulturního dědictví UNESCO. Za vidění rozhodně stojí i prastarý přístav Mandraki, kde údajně stával Kolos rhodský – obrovská socha boha slunce Hélia, která byla pokládána za jeden ze sedmi divů světa.

          

Pokud toužíte poznat nejfotografovanější místo na celém ostrově, navštivte městečko Lindos pyšnící se dlouhou a bohatou historií. Tak jako všichni turisté určitě i Vy zamíříte k Akropoli proslulé nejen svými chrámy, ale také 87 m dlouhým helénským sloupořadím. Milovníci fauny by si neměli nechat ujít návštěvu Údolí motýlů. Nečekejte však žádné pestrobarevné krasavce – druhy zde žijící jsou totiž můry. Jestliže chcete zažít atmosféru menších městeček a vesniček, vydejte se do půjčovny aut. Během jízdy zaručeně spatříte v zeleni skryté kláštery či zříceniny hradů a pokud máte čas a chuť, vydejte se k nim.

Jestliže chcete poznat i blízké okolí Rhodu, budete muset využít přepravu lodí – tak se můžete seznámit s půvabným a turisty velice oblíbeným ostrovem Kos či tureckým městem Marmaris. Tak zjistíte, jak úžasně se Turecko od Řecka liší a jak se mu přesto podobá.

Vybrané zájezdy Rhodos

OdDníKamDop.Str.Cena

Sestavte si vlastní zájezdy do Řecka!


Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje