Tipy na výlety Lesbos | Zajímavosti Lesbu

recko-bg-header-title.png
     
 

Zajímavá místa na ostrově Lesbos


Hlavní město Mytilene patří mezi nejnavštěvovanější místa na ostrově
. Proč tomu tak je zjistíte nejlépe, když se do tohoto univerzitního města vydáte na výlet. Až projdete spletitým labyrintem úzkých uliček, vydejte se k Mytilénské pevnosti poblíž přístavu, odkud denně vyplouvají trajekty do Turecka. Povšimněte si i částí hradeb pocházejících z 5. století a rozhodně si nenechte ujít ruiny antického divadla, které se stalo vzorem pro amfiteátr na Martově poli v Římě. Dále můžete navštívit také řadu zajímavých muzeí, nejvíce Vás však určitě nadchne živá a přátelská atmosféra, která v Mytilene vládne.

          

Z hlavního města se vydejte do nedalekého Plomari, které je centrem výroby tradičního ouza nejen Lesbu, ale i v celé zemi. Do oblasti zátoky Kalloni se jezdí za vyhlášenými sardinkami a pozorováním asi 130ti druhů ptactva. Uvidíte zde například ledňáčky, racky, kormorány, plameňáky i několik druhů labutí. Na západě ostrova se Vám krajina začne doslova měnit před očima. Právě zde můžete spatřit přírodní raritu chráněnou UNESCEM, zkamenělý les. Před 20ti miliony lety zde rostly až 100 m vysoké stromy, které byly po výbuchu sopky pokryty lávou a velkým množstvím půdy. Kmeny stromů pak zkameněly a později se znovu prodraly na povrch.

Nezapomeňte ani na vesničku Skala Eressou, rodiště básnířky Sapfó. Budete překvapeni bohémskou atmosférou a převahou žen – do vesničky totiž přichází spousta lesbiček, aby uctily památku slavné umělkyně. Až Vám při putování vyhládne, udělejte si přestávku na oběd v městečku Petra. Celé město je postaveno okolo 30 m vysoké skály, na jejímž vrcholu stojí klášter Panagia Glykofilousa. Na severu Vás velice příjemně překvapí město Molyvos, které je díky svým půvabným domečkům s barevnými okenicemi a byzantským hradem prý nejkrásnější na celém ostrově – není tedy divu, že je také pod ochranou UNESCA. Mimochodem, nezapomeňte navštívit ani nedaleké lázně Eftalou, vyhlášené svými léčivými prameny.

Vybrané zájezdy Lesbos

OdDníKamDop.Str.Cena

Sestavte si vlastní zájezd do Řecka!


Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje