Tipy na výlety Lefkada | Zajímavosti Lefkady

recko-bg-header-title.png
     
 

Zajímavá místa na Lefkadě


Hlavní město ostrova se nazývá Lefkas a ve své době prý bylo jedno z největších řeckých měst. Navštívit také můžete Alabastrovou jeskyni, či mys Levkatas, ze kterého údajně skočila básnířka Sapfó. Prvním místem, které doporučujeme navštívit je městečko Lefkas. Ačkoliv se jedná o hlavní město celého ostrova, žije zde pouze cca 7 000 obyvatel. Historikové se však domnívají, že ve své době byl Lefkas jedním z největších řeckých měst vůbec. Nejdříve se občerstvěte v jedné z několika půvabných taveren na hlavní třídě a poté se vydejte ke staré pevnosti Santa Maura, která byla vystavěna okolo roku 1300 na ochranu před piráty. Pevnost zachvátil v roce 1888 obrovský požár, a tak se toho z ní bohužel mnoho nedochovalo. Dále můžete navštívit několik zajímavých muzeí či krásných pravoslavných kostelů. Okolo města se rozprostírá poměrně velká laguna, která je domovem několika druhů ptactva a na její severozápadní straně můžete spatřit pozůstatky větrných mlýnů.

          

Kousek od Lefkasu se nachází Alabastrová jeskyně, která určitě stojí za vidění. Jižně od hlavního města leží Nidri, druhé největší městečko ostrova a letovisko s velice příjemnou atmosférou. Naproti městečku se nachází ostrov Scorpios, který patří rodině nejznámějšího řeckého rejdaře Aristotela Onassise. Spekuluje se, že je ostrov na prodej – pokud tedy máte zbytečných 200 milionů dolarů, může být Váš. Při cestě z Nidri se zastavte u vodopádů Rachi, nečekejte však žádné Niagáry – jedná se spíše o malý potůček tekoucí po skále. Zastávku si udělejte také v letovisku Vassilliki, které je turisty považováno za nejkrásnější na celé Lefkadě.

A nyní již vzhůru k nejjižnějšímu bodu ostrova, mysu Levkatas, jehož návštěva je opravdovým zážitkem. Bílý útes se vypíná do výše 72 m a právě z něj podle legendy skočila nešťastně zamilovaná Sapfó. Ve vnitrozemí se skrývá kromě řady zajímavých horských vesniček také nejvyšší vrchol Lefkady Elati, poblíž kterého se nacházejí studny Agios Donatos. Do jedné z nich naházeli nespokojení obyvatelé hlavní komunistické představitele ostrova – zajímavé řešení, že?

Vybrané zájezdy Lefkada

OdDníKamDop.Str.Cena

Sestavte si vlastní zájezd do Řecka!


Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje