Tipy na výlety Kréta | Zajímavosti Kréty

recko-bg-header-title.png
     
 

Tipy na výlety na Krétě


Chania

Nejpůvabnější krétské město s krásným výhledem na pohoří Lefka Ori je Chania. V centru města se nachází romantický přístav s majákem a malebnými zákoutími v uličkách Starého přístavu. Vyrazte na nákup do městské tržnice a podívejte se do archeologického muzea. Nedaleko od Chanie se nachází městečko Platanias. Najdete zde mnoho pláží a čilý noční život.

Agia Triada - Trojice kláštěrů
Nejznámějšími památkami ostrova jsou Agia Triada - Trojice kláštěrů na poloostrově severně od Chanie, poslední - nejsevernější z klášterů je vytesán do skály, a palác Knossos. Pozůstatky známého paláce Knossos na předměstí Heraklionu vynikají svou rozlohou a stářím, palác je částečně opraven.

Elafonisi
Pláž Elafonisi je na jihozápadě ostrova, má velmi postupný přístup do moře, a proto je velmi oblíbená u rodin s malými dětmi. Balos je krásná pláž budící dojmem laguny na severozápadním cípu ostrova. V sezoně je přeplněná lidmi, které sem přivážejí lodě. Je možné se sem dostat i v autě po krkolomné nezpevněné cestě napříč poloostrovem. Další velmi oblíbenou a známou pláží s velkým palmovým hájem je pláž Vai.

          

Vybrané zájezdy Kréta

OdDníKamDop.Str.Cena

Sestavte si vlastní zájezd do Řecka!


Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje