Tipy na výlety Korfu | Zajímavosti Korfu

recko-bg-header-title.png
     
 

Zajímavá místa na Korfu


Korfu je sice vyhlášeno mezi milovníky přírody, avšak ani návštěvníci chtiví poznání nezůstanou o nic ochuzeni. Kroky všech turistů neomylně směřují k hlavnímu městu ostrova Kerkyře. Atmosféra trochu připomíná Itálii, avšak při troše hledání i zde objevíte pravé Řecko. Nenechte si ujít procházku Esplanádou, která je ohniskem života celé Kerkyry. V jejím okolí se dochovaly zajímavé památky, jako např. Palác sv. Michaela a sv. Jiří, uvidíte zde i to nejneobvyklejší kriketové hřiště na světě.

Až se projdete malebnými ulicemi města, zavítejte i ke staré pevnosti Koryphó, která byla vystavěna v 10. století na obranu proti nájezdům barbarů. Za vidění stojí ale i nová pevnost vystavěná Benátčany, odkud se skýtá nádherný výhled na celé město i přilehlé pobřeží. Říká se, že obě pevnosti dodnes spojuje podzemní bludiště tajných chodeb. Ostatně fascinující labyrint Vás čeká i při bloumání „starým městem“, které bývá označováno za největší živé středověké město v celém Řecku.

          

A kde že se nachází zámeček slavné císařovny Sissi? Abyste ho mohli navštívit, musíte se vypravit na jižní předměstí vzdálené zhruba 10 km od centra. Tato romantická stavba zasvěcená řeckému hrdinovi Achillovi není sice podle znalců umění nic jiného než pouhý kýč, avšak žádný turista si návštěvu Sissina sídla stejně nenechá ujít.

Pokud si potřebujete odpočinout od městského ruchu, navštivte vesničku Paleokastritsa, prý nejkrásnější místo celého ostrova. Romantické zátoce dominuje starý klášter Panagia Theotokós, jež je vystavěn na vysoké skále. Milovníci přírody by rozhodně měli zavítat do letoviska Sidari, kde se nacházejí malé ostrůvky které svými kouzelnými pískovcovými útvary připomínají Český ráj. Jestliže toužíte poznat i blízké okolí ostrova, můžete se vydat lodí na výlet na blízké ostrovy Parga a Paxos.

Vybrané zájezdy Korfu

OdDníKamDop.Str.Cena

Sestavte si vlastní zájezd do Řecka!


Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje