Thassos | Zájezdy Thassos

recko-bg-header-title.png
     
 

Pro a proti Thassos


+
 PRO

+ velmi pěkné písečné pláže a moře; rozvinutá infrastruktura cestovního ruchu
+ kromě pasivní relaxace je ostrov vhodný také pro aktivní dovolenou
+ ideální místo pro rodinnou dovolenou

- PROTI
- složitější doprava na místo; na ostrově se nenachází letiště, nutno letět na letiště Kavala (v sezóně i přímé léty)
- dražší dovolená v případě organizované cesty (vyšší cena zájezdů)
- horší vyžití pro mladé cestovatele (nejde o "party ostrov" jako je např. Mykonos); minimum historických památek

Úvodem o Thassu


Thassos není největším řeckým ostrovem, není ani nejnavštěvovanějším, rozhodně je ale ostrovem nejsevernějším a možná také nejzelenějším. Nabídne Vám nádherné scenérie, pláže s křišťálovým mořem, ať už organizované nebo izolované, a také příjemnou zeleň. Nachází se poměrně blízko pevninskému Řecku a je ideálním místem pro rodiny s dětmi a relaxaci. Horské vesničky ve vnitrozemí se chlubí tradiční architekturou, kamennými domky a dlážďenými ulicemi.

          

Foto 2 a 3 - Ronald Saunders

Okolní krajina je vhodná pro turistiku díky stezkám, které vedou na opuštěná místa, ke zříceninám hradů nebo k jeskyním. Hlavním městem je stejnojmenné město Thassos, které leží na severu ostrova. Kolem ostrova vede 98 km dlouhá silnice, která kopíruje pobřeží. další menší silnice vedou do horských obydlí. Na ostrov se můžete dostat díky dvěma letištím nebo dvěma přístavům s několika pravidelnými linkami.

Vybrané zájezdy Thassos

OdDníKamDop.Str.Cena

Historie ostrova Thassos


Ostrov je spojen s řeckou mytologií především pověstí o fénické princezně Európě, která byla unesena bohem Diem. Její bratři, mezi kterými byl i Thasos, se vydali jejich sestru hledat, žádný z nich však bohužel neuspěl. Thasos dorazil až na tento ostrov, na kterém se usadil a později byl po něm pojmenován. Příjemné podnebí, bohaté borovicové lesy a bílý mramor lákaly již kolem roku 1 500 př. n. l. Féničany k osídlení ostrova. Ještě před nimi zde podle nálezů žili Thrákové, kteří byli pravdepodobně prvními obyvateli ostrova. Prvními řeckými kolonisty byli Parosané, kteří přišli kolem roku 700 př. n. l. vedeni Telesiklém, nevlastním otcem básníka Archila z Paru. Pokojně se smísili s původními osadníky a stali se velmi mocnými především v oblasti námořnictví a obchodu. Prosperita ostrova pokračovala během Římské říše, když měl Thassos mnoho obchodních privilegií a byl téměř nezávislý. Ostrov byl díky svatému Pavlovi z Tarsu jedním z prvních míst Evropě, kde se velmi brzy rozšířilo křesťanství. 

 

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje