Skopelos | Zájezdy Skopelos

recko-bg-header-title.png
     
 

Pro a proti Skopelos


+
 PRO

+ velmi dobré pláže, spousta zeleně, příjemná scenérie a romantická místa
+ klidnější a méně komerční ostrov než sousední Skiathos, zachovává si tradiční atmosféru
+ pěkná příroda a vesnice vhodné k poznávání či aktivnímu pohybu

- PROTI
- složitější doprava na místo, na ostrově není letiště, nutno použít lodní dopravu (při individuální cestě nutnost přestupu)
- některá místa proslavená filmem Mamma Mia! mohou být pod náporem větší koncetrace turistů
- pláže mohou být občas kamenité, což nemusí vyhovovat všem návštěvníkům

Úvodem o Skopelu


Ostrov Skopelos patří s rozlohou 96 kilometrů čtverečních mezi menší řecké ostrovy (je o málo větší než Mykonos nebo Santorini), avšak v rámci skupiny ostrovů Severní Sporady jde o ostrov největší. Žije zde pouze kolem 5 000 obyvatel. Nachází se na severozápadě Egejského moře asi 25 km od řecké pevniny, jeho nejbližší sousedé jsou ostrov Skiathos na západě a Alonnisos na východě. Hlavní přístav a správní centrum ostrova se jmenuje taktéž Skopelos, občas nazývané jako Chora, a nachází se na severním pobřeží. Dalšími sídly jsou pouze větší či menší vesnice. Západní a jihovýchodní části ostrova dominuje hornatá krajina, nejvyšším bodem je s nadmořskou výškou 681 metrů hora Delphi. 

          

Foto 1 - Yorick_R, Foto 2 - John Karakatsanis, Foto 3 - almekri01

Cestovní ruch je pro ostrov nejvýznamnějším zdrojem příjmů a místní obyvatelé si návštěvníků patřičně váží, což dokazují svou pohostinností a přátelským přístupem. V roce 2008 se ostrov dostal do širšího podvědomí díky natáčení filmu Mamma Mia! s Meryl Streep, Colinem Firthem, Amandou Seyfried nebo Piercem Brosnanem. Skopelos je jedním z nejzelenějších ostrovů v Egejském moři, roste zde mnoho druhů stromů, květin i křovin. Kromě toho zde žije mnoho druhů ptáků, obojživelníků i plazů. Kvůli hornatému terénu je velká část 67 km dlouhého pobřeží velmi obtížně přístupná, i tak zde však najdete mnoho pláží, které stojí za návštěvu.

Vybrané zájezdy Skopelos

OdDníKamDop.Str.Cena

Historie ostrova Skopelos


Historie ostrova se podle archeologických nálezů na ostrově začala psát pravděpodobně v době neolitu. Jeho antické jméno znělo Peparethos, jak ho nazýval již historik a politik Thúkydidés v 5. století př. n. l. Podle pověstí kolem roku 1 600 př. n. l. ostrov osídlili Mínojci z Kréty a jejich bájný král Staphylos, syn boha Dionýsa a Ariadne, místním představil nápoj bohů, víno. Po mykénském období byl ostrov osídlen Dolopiany, kteří ostrov využívali jako vojenskou základnu. Během řecko-perských válek byl ostrov neutrální a na jejich konci se připojil k Athénskému námořnímu spolku a přijal demokracii. Sparťané poté demokracii opět zrušili, ve třetím století se zde také rychle rozšířilo křesťanství. Ostrov byl poté postupně okupován Benátčany i napaden piráty, kteří vyvraždili všechny obyvatele. Někteří z nich naštěstí přežili a podařilo se jim utéct a později vrátit. Ostrov byl osvobozen od Osmanské říše v roce 1821 a od té doby spadá pod Řecko.

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje