Skiathos | Zájezdy Skiathos

recko-bg-header-title.png
     
 

Pro a proti Skiathos


+
 PRO

+ pěkné písečné pláže a čisté moře; pláže na severu ostrova bývají bez náporu turistů
+ ostrov je vhodný pro mladé cestovatele i pro rodiny s dětmi
+ malebný venkov plný zeleně vhodný pro výlety i procházky

- PROTI
- menší výběr zájezdů od českých cestovních kanceláří
složitější doprava na ostrov v případě individuální cesty, nutnost přestupu
- vyšší cena dovolené v případě organizované cesty

Úvodem o Skiathu


Skiathos i přes svou nevelkou rozlohu 50 km
2 patří mezi nejpopulárnější řecké ostrovy. Je známý pro své zlatavé pláže, nádhernou zelenou přírodu i živou atmosféru. Skiathos se řadí do souostroví Sporady a leží východně od řecké pevniny, přibližně v polovině cesty mezi Soluní a Athénami. Ostrov je oblíbenou destinací jak mezi mladými, tak i mezi rodinami s dětmi.

          

Foto 3 - gichristof

Nejvíce pláží najdete na jihu ostrova, nejnavštěvovanějšími jsou především Koukounaries, Banana, Agia Paraskevi nebo Kanapitsa. Venkov na ostrově je plný zeleně a můžete zde navštívit několik klášterů. V sezóně je díky pravidelným plavbám možno navštívit také okolní ostrovy jako Skopelos nebo Alonissos. Hlavním městem a centrem ostrova je město Skiathos, právě sem se nejčastěji turisté vydávají za nákupy nebo večerním drinkem. Městečko leží na jihovýchodě ostrova, vzniklo v roce 1830 na dvou malých pahorcích a nyní se jedná o velmi zajímavou kombinaci bilých budov s červenými střechami a kostelních věží. Podél jižního pobřeží vede kvalitní silnice, která spojuje město s nejdůležitějšími plážemi, včetně jedné z nejpopulárnějších v celém Řecku, Koukonaries.

Vybrané zájezdy Skiathos

OdDníKamDop.Str.Cena

Historie ostrova Skiathos


Skiathos byl osídlen již od pravěku. Prvními obyvateli byli pravděpodobně Pelasgové, po nich Kréťané. Ostrov těžce trpěl pirátskými nájezdy, především v době Byzantské říše, ale také za Benátské republiky a Osmanské říše. S historií Skiathu je spojen i osmanský pirát Barbarossa, který po 6 dnech obléhání ostrov vyplenil. Skiathos se osvobodil stejně jako zbytek Řecka v roce 1830.

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje