Santorini | Zájezdy Santorini

recko-bg-header-title.png
     
 

Pro a proti Santorini


+
 PRO

+ ikonický ostrov s jedním z nejkrásnějších panoramat v Řecku, velmi fotogenická místa
+ překrásné výhledy a západy slunce
+ velmi romantické místo s okouzlující atmosférou a bohatou historií

- PROTI
- vyšší ceny zájezdů i samostatného ubytování oproti větším ostrovům (Kréta, Rhodos apod.)
- složitější doprava na místo v případě individuální cesty, nutnost přestupu
- vyšší ceny některých služeb v lepších lokalitách (stravování apod.), některá místa jsou přeplněná turisty

Úvodem o Santorini


Santorini, které označil Platón za ztracenou bájnou Atlantidu, je považováno za nejkrásnější řecký ostrov vůbec. Ačkoliv jste Santorini možná dosud nenavštívili, obrázky z něj vám rozhodně cizí nejsou. Pohlednice s tradičními půvabnými modrobílými domky v ostrém kontrastu s tmavým kráterem dosud aktivní sopky mají totiž svůj původ právě zde.

          

Santorini je malý ostrov v Egejském moři v souostroví Kyklady. Nejvyšším bodem ostrova je hora Profitis Ilias, která se tyčí do výše 567 m. Povrch ostrova je tvořen sopečným popelem, který je velice úrodný, a tak se zde dobře daří nejrůznějším zemědělským plodinám.

Vybrané zájezdy Santorini

OdDníKamDop.Str.Cena

Historie ostrova


Historie ostrova se začíná psát okolo roku 3000 př. n. l., kdy místní vulkány přestaly chrlit lávu a místo se tak mohlo stát novým domovem řeckých osadníků. O tisíciletí později 
přišli na Théru, jak se původně ostrov nazýval, Mínojci z Kréty. Ti se však místo dalšího rozkvětu své slavné kultury naopak dočkali jejího zániku. V roce 1650 př. n. l. totiž ostrov postihlo několik zemětřesení a sopečných výbuchů, které se nahromadily do jedné z největších explozí v historii celé planety. Síla výbuchu je odborníky odhadována na 2 400 megatun TNT, což se rovná 160ti tisícům hirošimských bomb! Není tedy divu, že následky exploze byly zaznamenány na Krétě, v Turecku i Egyptě. Vědci dokonce tvrdí, že erupce ovlivnila počasí na celém světě. O mnoho století později si ostrov podmanili Benátčané i Turci. Roku 1956 se zde příroda rozhodla vyřádit znovu – Santorini postihlo zemětřesení o síle 7,8 Richterovy stupnice. A tak obyvatelům ostrova nezbylo nic jiného, než začít znovu „od píky“.

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje