Rhodos | Zájezdy Rhodos

recko-bg-header-title.png
     
 

Pro a proti Rhodos


+
 PRO

+ velmi dobrý výběr zájezdů od českých CK za dobré ceny, dobrá dopravní dostupnost při individuální cestě, velký výběr přímých letů
+ dobrý výběr kvalitních řeckých restaurací s autentickými pokrmy
+ vynikající písečné pláže i historické památky

- PROTI
- v hlavní sezóně mohou být některé populární pláže i města přeplněná
- menší šance na opravdu klidnou dovolenou
- horší zázemí pro kempování, malé množství kempů, zákaz kempování ve volné přírodě

Úvodem o Rhodosu


Atmosféra „ostrova růží“ je prosycena tajemstvím jeho dávné minulosti. Rhodos ročně navštíví více jak milion turistů – přidejte se tedy k nim a věřte, že i Vy zde prožijete chvíle, na které se nezapomíná… Rhodos, jehož břehy omývá Egejské moře je největší z Dodekanéských ostrovů. Dodekanéské ostrovy jsou administrativní oblastí, která je tvořena asi 200 ostrůvky, z nichž je drtivá většina neobydlených. Rhodos leží mezi Řeckem a Tureckem u pobřeží Malé Asie, od kterého je oddělen 10 km širokým průlivem. Nejvyšším vrcholem ostrova je hora Attaviros, která se tyčí do výšky 1 215 m nad mořem.

          

Vybrané zájezdy Rhodos

OdDníKamDop.Str.Cena

Historie ostrova Rhodos


Území ostrova bylo obydleno již v době kamenné a prvními historicky doloženými obyvateli se stali Kárové. Ti byli vystřídáni Féničany, kteří zde zavedli první abecedu. Než si Rhodos za svůj domov zvolili mocní Dórové, vystřídalo se zde několik dalších národů. Za vlády Dórů se však ostrov rozvinul nejvíce a tak není náhodou, že se stal členem federace Dórské Hexapolis. Po skončení ničivé peloponéské války si obyvatelé vystavěli nové město Rhodos a tato událost se stala důležitým mezníkem v celé historii ostrova. Po tomto kroku byl ostrov po dlouhá léta obléhán a když se Rhoďanům podařilo okupanty vyhnat, zažil Rhodos obrovský rozkvět. Možná proto, že na ostrově žili nejvýznamnější umělci a myslitelé své doby, zde byl vytvořen jeden z nejdůležitějších raných dokumentů světa – Mezinárodní námořní zákon rhodský. Později byl Rhodos připojen k římskému impériu, což bohužel vývoj ostrova poněkud zbrzdilo. Po rozpadu Říma ostrov začali pustošit nepřátelské kmeny, Saracény počínaje a Osmany konče. Období klidu a prosperity nastalo až s příchodem křižáků, kteří vtiskli ostrovu nezaměnitelný ráz, jež je zde patrný dodnes. Křižáci však museli Rhodos odevzdat Turkům a tak nastalo nejsmutnější období v rhodské historii, které skončilo až v roce 1912 s příchodem Italů. Italové zde sice mír nenastolili, na druhou stranu ale vynaložili obrovské finance na ochranu historických památek. Po porážce „Osy“ spravovali Rhodos do roku 1947 Britové a poté se stal ostrov konečně právoplatnou součástí svobodného Řecka.

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje