Počasí v Řecku

Počasí a podnebí v Řecku, průměrné teploty

Podnebí a teploty

Co očekávat od počasí v Řecku během roku


Image

Podnebí Řecka

Řecko je totiž topograficky velice rozmanitá země a panuje zde mnoho rozdílných klimat. Vzhledem k jeho zeměpisné poloze, členitému reliéfu a rozdělení na pevninu a mořské ostrovy, existují i docela podstatné rozdíly mezi teplotami v rámci Řecka. Většinu roku je zde typické středomořské podnebí s dostatkem slunečního svitu, mírnými teplotami a minimálním množstvím srážek. V Řecku jsou v podstatě jen dvě roční období - teplé a suché od dubna do září a mírné a deštivé od října do března. Vysoké hory na pevnině však mají velmi odlišné klima od ostrovů, kam jezdí nejvíce turistů.

Průměrné teploty

Průměrná teplota na severu země může být během podzimu až jara i o 10 stupňů nižší než na ostrovech, během léta se ovšem rozdíly stírají. Obecně lze říci, že v létě se teploty pohybují kolem 30˚C, ale nebývá výjimkou pokud se vyšplhají až na 40˚C. Jaro a podzim se nesou v duchu příjemných teplot kolem 25˚C a zima je ve znamení deštivých srážek a chladnějšího počasí. Nyní již nebývá výjimkou, pokud sníh mimo horské oblasti pokryje i nejjižnější řecký ostrov, Krétu.


Aktuální počasí

Aktuální teplota, rychlost větru a předpověď na 10 dní

30°C

Teplotní průměry

Kdy je v Řecku nejteplejší moře, které měsíce nejvíce svítí slunce nebo jaké jsou průměrné teploty?

Led Úno Bře Dub Kvě Čer Čvc Srp Zář Říj Lis Pro
Teplota vzduchu 16 °C 16 °C 17 °C 20 °C 24 °C 28 °C 29 °C 29 °C 27 °C 24 °C 21 °C 17 °C
Teplota moře 16 °C 15 °C 16 °C 17 °C 19 °C 22 °C 24 °C 25 °C 24 °C 23 °C 20 °C 17 °C
Hodin slunce 3 3 5 6 8 11 13 12 10 6 3 3
Hlavní sezóna

Zájezdy do Řecka

Vyberte si z tisíců zájezdů renomovaných cestovních kanceláří. Vydejte se poznávat památky Athén, ostrovů Kréta, Rhodos, Korfu, Santorini, Zakynthos nebo si zarezervujte pobytový zájezd na kterýkoliv další řecký ostrov!

Najít zájezdy