Počasí Athény | Teploty Athény

recko-bg-header-title.png
     
 

Počasí v Athénách

 

Řecko je synonymem pro krásné scenérie, teplo a slunečné klima. O zemi slunnou a v subtropickém pásu ležící se skutečně jedná, avšak řecké klima se dělí na přímořské, horské a mírné. Hlavní město Athény vybočuje. Metropole leží na přechodu mezi horským a přímořským pásmem. Vytváří to kuriozní úkaz - v jižní části Athén je počasí vyloženě přímořské, ale severní čtvrti v zimě občas pokryje sníh.

          

Zima v Athénách je vlhká a teploty jsou překvapivě na Řecko poměrně nízké. V noci Vás můžou překvapit i přízemní mrazíky, denní teploty od listopadu do února oscilují v rozmezí 12 – 18 stupňů. Přičemž nejchladnějším měsícem je leden. V tomto období také prší, a to v průměru 10-12 dní v měsíci.

Naopak athénské léto je suché a horké (v průměru 30-33 stupňů Celsia). Dominuje mu dusno, které se mísí s místním smogem, kterým jsou Athény neblaze proslulé. Vítr zvaný Meltemi každé léto napadá Athény a východní pobřeží pevniny. Objevuje se v červenci a srpnu a dává do pohybu vše, co není pevně připoutané, nastávají tak zmatky v celé dopravě a životě Athén.

Průměrné teploty v Athénách

Zdroj: http://www.climatetemp.info/greece/athens.html

Vybrané zájezdy Athény

OdDníKamDop.Str.Cena
 

Potřebujete poradit?

224 990 980
800-TRA-VEL (800 872 835)
602-TRA-VEL (602 872 835)

Počasí v oblasti Athens

Aktualizováno 13/03/2016 04:19polojasnopolojasno11 °C
 

Předpověď (min./max. teplota)

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje