Mykonos | Zájezdy Mykonos

recko-bg-header-title.png
     
 

Pro a proti Mykonos


+
 PRO

+ jedny z nejlepších pláží v celém Řecku
+ vhodná destinace pro mladé cestovatele, vyhlášený bohatý noční život
+ fotogenické pobřeží s bílými domy a větrnými mlýny

- PROTI
- o poznání dražší zájezdy než na populárnější řecké ostrovy
- složitější doprava na místo při individuální cestě, nutnost přestupu
- menší šance na klidnou dovolenou

Úvodem o Mykonosu


Mykonos je proslavený jako kosmopolitní destinace a je jedním z nejvíce turistických řeckých ostrovů. Proto byste měli být připraveni i na hlasitější noční kluby na některých částech ostrova i místy dražší suvenýry, jelikož Mykonos patří společně se Santorini k nejdražším řeckým ostrovům. Jelikož může být ostrov v letních měsících doslova přeplněn turisty, doporučujeme vydat se sem především v květnu, červnu, září a říjnu, kdy jsou teploty příjemné a zájezdy levnější.

          

Ostrov láká každým rokem tisícovky turistů z celého světa, včetně mnoha umělců a intelektuálů. Povrch ostrova je kopcovitý a pobřeží je přímo poseto prvotřídními plážemi, jejichž většina se nachází na více kryté jižní části ostrova. Venkov je mixem šedo-zelených kamenů, malých úrodných oblastí s divokými rostlinami, bílých kapliček a typických mlýnů. Hlavním přístavem a městem ostrova je stejnojmenný Mykonos (Hora) ležící na západním pobřeží. Jedná se o jedno z nejmalebnějších měst celého Středozemí. Celé město je ve sněhobílém hávu především díky krychlovým domům s dřevěnými dveřmi i okny a pestrobarevně natřenými balkóny. Ty jsou proložené působivými kostelíky, útulnými tavernami i uměleckými obchody. Mykonos je ve zkratce velmi rušný ostrov s veškerým komfortem moderního resortu s mnoha příležitostmi k dobré zábavě ve dne i v noci. Jen ti, kteří hledají klidnou a ničím nerušenou dovolenou, by se raději měli poohlédnout jinde.

Vybrané zájezdy Mykonos

OdDníKamDop.Str.Cena

Historie ostrova Mykonos


Podle archeologických nálezů i historických pramenů bylo v 11. století Ióny založeno město Mykonos. Ti s jejich vůdcem Ippoklim, synem Nilea, osídlili oblast, kde se v současné době nachází hlavní město Mykonos (Hora). Mykonos měl blízké vazby na sousední ostrov Délos a byl členem Délského neboli Athénského námořního spolku. Ve středověku patřil ostrov jak Římské říši, tak Benátské republice a později jej ohrožovali jak katalánští piráti, tak Turci i Rusové. Ostrov se konečně připojil k nezávislému Řecku spolu s ostatními ostrovy v roce 1821. Přibližně v polovině 20. století byl Mykonos objeven turisty, což z něj udělalo jedno z nejpopulárnějších míst cestovního ruchu celého světa. Místní se rychle přizpůsobili novým podmínkám, díky čemuž je nyní Mykonos stále velmi žádanou a oblíbenou destinací s rozvinutým turismem, což přináší ostrovu i jeho obyvatelům potřebné příjmy. 

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje