Mapa Řecka

Geografie nejvýznamnějších řeckých ostrovů

Geografie Řecka

Aneb co byste měli vědět, než se vydáte do země plné antických památek


Image

Pevnina a ostrovy

Co se geografie týče, skládá se Řecko z rozsáhlé pevninské části (jih Balkánského poloostrova a Peloponésský poloostrov) a zhruba 3 000 ostrovů rozkládajících se v Iónském, Egejském a Středozemním moři. Bez ohledu na svou omezenou polohu má Řecko v důsledku své geomorfologie velice rozmanité přírodní prostředí s mnoha překvapivými kontrasty a oblastmi.

Pláže i hory

Řecko má více než 15 000 km pobřeží, přičemž polovina této délky se nachází kolem ostrovů. Kouzlo a podmanivost řeckého pobřeží tkví především v jeho jedinečné rozmanitosti (písečné pláže s dunami, malé zálivy a zátoky, pobřežní jeskyně obklopené strmými skalami či tmavý vulkanický plážový písek) a čistými průhlednými vodami. V roce 2009 bylo oceněno 425 pláží a 8 přístavů „Modrou vlajkou“, což činí Řecko jednou z top evropských destinací co se koupaní v moři týče.
Jinak je Řecko především hornatá země a hlavní pohoří Pindos tvoří páteř pevninského Řecka a prodlužuje se až na Peloponés a Krétu (nejvyšší hora Olymp 2917 m. n. m.). Většina ostrovů v Egejském moři jsou tak ve skutečnosti vlastně vrcholky hor.

Zájezdy do Řecka

Vyberte si z tisíců zájezdů renomovaných cestovních kanceláří. Vydejte se poznávat památky Athén, ostrovů Kréta, Rhodos, Korfu, Santorini, Zakynthos nebo si zarezervujte pobytový zájezd na kterýkoliv další řecký ostrov!

Najít zájezdy