Lefkada | Zájezdy Lefkada

recko-bg-header-title.png
     
 

Pro a proti Lefkada


+
 PRO

+ nádherná příroda s překrásným mořem a podle mnohých nejlepšími plážemi v Řecku
+ velmi klidný, málo komerční a romantický ostrov vhodný pro relaxační dovolenou
+ nízká kriminalita, bezpečnost

- PROTI
- složitější doprava na místo při individuální cestě, nutnost přestupu
- menší výběr zájezdů od českých CK, vyšší ceny zájezdů než na nejpopulárnější ostrovy
- na některých místech menší vyžití pro mladé cestovatele, kteří vyhledávají noční život

Úvodem o Lefkadě


Okouzlující příroda, působivé vrcholky hor, nejkrásnější pláže v celé zemi a půvab řeckého venkova, to je Lefkada. Tento ostrov si díky jeho přírodním krásám i příjemné atmosféře rozhodně zamilujete a budete se sem rádi vracet…

          

Lefkada je se svou rozlohou 303 km2 čtvrtým největším ostrovem v Iónském moři. Ostrov je hornatý, prakticky celé jeho vnitrozemí je tvořeno pohořím Stavros s největší horou ostrova Elati, která se tyčí do výše 1 158 m. Lefkada, kterou obývá asi 25 000 obyvatel, tvoří spolu s 24mi většími i menšími ostrůvky nejmenší prefekturu Řecka.

Vybrané zájezdy Lefkada

OdDníKamDop.Str.Cena

Historie ostrova


Nejstarší historie Lefkady je 
opředena mnoha mýty a pověrami, které se dodnes historikům nepodařilo potvrdit, ale ani vyvrátit. Slavná antická básnířka Sapfó kvůli nešťastné lásce ukončila svůj život skokem do moře v místě, kde se prý nacházel vstup do Hádovy říše. Je Lefkada rodištěm bájného Odyssea? Marným hledáním odpovědi na tuto otázku strávili nejvíce času dva světově proslulí archeologové – Heinrich Schliemann, objevitel bájné Tróje a jeho žák Wilhelm Dörpfeld. Co je však již historicky doloženo, je založení Lefkady. Ostrov v 7. století př. n. l. osídlili Korinťané, kteří ho vyhloubením kanálu navždy oddělili od pevniny. Po pádu římského impéria, pod které Lefkada patřila také, museli místní obyvatelé čelit nejen častým nájezdům pirátů, ale také ničivým zemětřesením. Největšího rozkvětu se ostrov dočkal za vlády Orsinů a Benátčanů, ovšem jeho vývoj se zastavil koncem 15. století, kdy byla Lefkada jako jediný z Iónských ostrovů dobyta Turky. Než se Lefkada stala součástí řeckého státu, svůj domov zde našli také Francouzi a Britové.

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje