Kos | Zájezdy Kos

recko-bg-header-title.png
     
 

Pro a proti Kos


+
 PRO

+ velmi pěkný ostrov, kde se nikdo nemůže nudit, spousta možností výletů a aktivního trávení dovolené
+ zájezdy i individuální cesty za příznivé ceny; přímé lety v případě individuálních cest
velký výběr zájezdů od českých cestovních kanceláří, spousta hotelů různých kategorií

- PROTI
- menší šance na zcela klidnou dovolenou na prázdných plážích
zákaz kempování ve volné přírodě
- některé menší hotely mají až příliš stroze zařízené pokoje 

Úvodem o Kosu


Ostrov Kos se nachází v jihovýchodní části Egejského moře, jižně od ostrova Kalymnos a severně od ostrova Nisyros. Kos je vzdálen pouze 3 námořní míle od pobřeží Turecka a s rozlohou přibližně 290 km čtverečních jde o třetí největší ostrov soustroví Dodekanés. Pobřeží ostrova je dlouhé 112 km a nabízí spoustu překrásných pláží a útesů. Odedávna byl ostrov důležitou součástí námořních cest, které vedly z Černého moře až na sever Afriky. Kos je rodištěm otce medicíny, Hippokratése, který se zde narodil kolem roku 460 př. n. l.

          

Ostrov je známý pro svou bohatou vegetaci a mírné klima. Kos nabízí také velmi dobrou infrastrukturu cestovního ruchu a nejen díky ní patří mezi jednu z nejoblíbenějších destinací celého Řecka. Kromě turismu je na ostrově velmi populární také farmaření, které dává práci mnoha zdejším obyvatelům. V největším počtu se zde pěstuje hroznové víno, mandle, fíky, olivy a rajčata. Nejvýznamnějšími vesnicemi jsou Kos Town, Kardamena, Kefalos, Tingaki, Antimachia, Mastihari, Marmari a Pyli.

Vybrané zájezdy Kos

OdDníKamDop.Str.Cena

Historie ostrova Kos


Ostrov byl původně kolonizován Kariany, v 11. století Kos invazovali Dórové, kteří zde založili kolonii s velkým kontingentem osadníků z Epidaurosu, jejichž asklépioský kult proslavil jejich nový domov díky vystavěným sanatoriím. Dalším prvkem bohatsví ostrova bylo hroznové víno a později také výroba hedvábí. Na konci 6. století se Kos stal součástí Achaimenovské říše, ale po Bitvě u Mykalé v roce 479 př. n. l. se zdejší obyvatelé vzbouřili. Během řecko-perských válek odtud byli dvakrát vyhnáni Peršané a Kos byl pod vládou tyranidy, vládnul zde tedy tyran, jehož cílem bylo odstranit nadvládu rodové šlechty. V 5. století př. n. l. se ostrov připojil k Athénskému námořnímu spolku a po povstání na Rhodosu sloužil ostrov jako hlavní athénská stanice v jihovýchodní části Egejského moře. V roce 366 př. n. l. zde poté byla nastolena demokracie.

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje