Korfu | Zájezdy Korfu

recko-bg-header-title.png
     
 

Pro a proti Korfu


+
 PRO

+ velmi dobrý výběr zájezdů od českých CK za dobré ceny, dobrá dopravní dostupnost při individuální cestě, velký výběr přímých letů, nejbližší z řeckých ostrovů
+ ostrov s velmi pěknou scenérií, prvotřídními plážemi a čistým mořem
+ bohatá historie ostrova, zajímavé historické památky

- PROTI
- občas větší výskyt komárů, ne však vždy a všude
- zvláštní zacházení s toaletním papírem, nesplachuje se, ale vyhazuje do košů
- některé oblasti jsou příliš komercializované

Úvodem o Korfu


Korfu si díky své překrásné zelené přírodě vysloužilo přezdívku „smaragdový ostrov“. Olivové či cypřišové háje, divoké skalnaté útesy a křišťálově čisté moře - zkrátka ráj na zemi. Kouzlu tohoto ostrova podlehlo již mnoho lidí, mezi nimi i lord Byron, slavná rakouská císařovna Sissi nebo bohatá rodina Rotschilldů. Podmaní si Korfu i Vás? Korfu je nejen nejseverněji položeným řeckým ostrovem, ale svou rozlohou i druhým největším v Jónském moři. Přemýšlíte, proč byl o Korfu po staletí tak velký zájem? Odpověď je jednoduchá – ostrov totiž leží nedaleko řeckého, albánského a italského pobřeží. Nejvyšším bodem Korfu je hora Pantokrátor, která se vypíná do výše 900 m.

          

Historie Korfu se začala psát roku 734 př. n. l., kdy se zde usadili Korinťané. Korfu vzkvétalo až do začátku peloponéské války neboli konce „klasického“ Řecka, od té doby byli obyvatelé ostrova sužováni častými útoky a drancováním jejich majetku. Toto smutné období skončilo spolu s nástupem Římanů, kteří ostrovu na několik století zajistili prosperitu a jeho obyvatelům klidný život. Po rozpadu římského impéria tato idyla bohužel vzala za své a ostrov se opět stal terčem nájezdů mnoha nepřátelských kmenů. To nejhorší však mělo teprve přijít – v roce 1537 Korfu obklíčili Turci, kteří zničili co se dalo a téměř polovinu obyvatel prodali do otroctví. Turkům to však nestačilo a vrátili se zpět - hrdí obyvatelé se ale tentokrát nedali a po mnoha týdnech krvavých bitev Turci odtáhli s nepořízenou. Korfu se tak stalo jedinou částí Řecka, kterou si nedokázali nikdy podmanit. Po skončení benátské nadvlády Korfu připadlo Francii a když roku 1814 Napoleon prohrál u Waterloo, ostrova se zmocnili Britové. Ačkoliv se jejich vláda nesetkávala vždy s pozitivními ohlasy, nutno dodat že právě Britové zde vybudovali silniční systém a založili Iónskou akademii – první univerzitu v celém Řecku. Když v roce 1827 získalo Řecko nezávislost, Korfu se k němu připojilo a nastalo tak dlouhé období míru. To trvá dodnes a tak si každý návštěvník může užívat co hrdlo ráčí všeho, co tento zajímavý ostrov nabízí.

Vybrané zájezdy Korfu

OdDníKamDop.Str.Cena

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje