Kefalonia | Zájezdy Kefalonia

recko-bg-header-title.png
     
 

Pro a proti Kefalonia


+
 PRO

+ skutečně klidná destinace, mimo hlavní město se ostrovu vyhnul velký rozvoj cestovního ruchu
+ krásné čísté moře s modrozelenou vodou, okolí pláží plné zeleně
velmi příjemné turistické stezky a malebné vesničky rozeseté po ostrově

- PROTI
- malé množství písečných pláží, většina je oblázkových
- horší vyžití pro mladé turisty, slabší noční život
- velmi malý výběr zájezdů od českých cestovních kanceláří, horší dopravní dostupnost, absence letiště

Úvodem o Kefalonii


Kefalonia je největším z Jónských ostrovů a je skvělým místem pro ty, kteří chtějí vidět to pravé Řecko. Nachází se západně od pevninského Řecka, nabízí návštěvníkům mírné podnebí a především prvotřídní pláže. Kefalonia se vyhýbá masovému turismu, což je možná také jeden z důvodů, proč se zde natáčel film Mandolína kapitána Corelliho s Nicolasem Cagem. Po uvedení tohoto filmu se ostrov samozřejmě dostal do hledáčku mnoha nadšených cestovatelů. Na ostrově se nachází mnoho romantických zátok a úžin, které pomáhají formovat neobvyklý reliéf. Severní pobřeží ostrova je spíše členité, čisté a najdete zde spíše oblázkové pláže, zatímco jih je plný dlouhých písečných pláží.

          

Díky velmi kvalitním silnicím lze doporučit zapůjčení automobilu a prozkoumání ostrova na vlastní pěst, což může být nesrovnatelně silnější zážitek oproti běžným cestám s cestovními kancelářemi a pobytu na jednom místě. Můžete tak vidět třeba zdejší pozoruhodné jeskyně nebo úchvatné hory. Přesto pro ty, kdo oceňují spíše klidnější dovolenou, Kefalonia nabízí mnoho aktivit, kromě slunění na pláži jde především o jízdy na koni, lehkou cyklistiku nebo pěší procházky po okolí. Pokud vám nebude samotná Kefalonia stačit, skvělým tipem je pomocí trajektu prozkoumat i okolní ostrovy jako Lefkas, Zante nebo samozřejmě Ithaku, na kterou se ve slavném Homérově eposu vracel sám legendární Odysseus. Dá se říci, že Kefalonia je ostrov jako žádný jiný, velmi odlišný od ostatních ostrovů Řecka.

Vybrané zájezdy Kefalonia

OdDníKamDop.Str.Cena

Historie Kefalonie


Ostrov se jmenuje po prvním králi Kephalovi během paleolitu. Podle místních král založil čtyři hlavní města ostrova a pojmenoval je podle svých synů Sami, Pahli, Krani a Pronnoi. To také vysvětluje, proč se dříve ostrovu říkalo Tetrapolis (čtyři města). Tato města byla nezávislá a měla také své vlastní zřízení a mince. Ve starověku se ostrov účastnil řecko-perských válek a peloponéské války na straně Sparty i Athén. Za časů Římské říše potom ostrov a jeho okolní vody ohrožovali často piráti, především ti saracénští. V 11. století ostrov náležel Franské říši. V 15. století ohrožovaly ostrov nájezdy Turků, které často nechaly ostrov velmi poničený. Později Kefalonia spadnula pod nadvládu Benátské říše, v této době zde byla poměrně bouřlivá atmosféra, jelikož byla společnost rozdělena do třech vrstev. Benátská nadvláda skončila v roce 1797 s příchodem Francouzů, kteří byli místními vřele vítání, jelikož Napoleon slíbil jejich osvobození od oligarchického systému Benátčanů. I Francouzi byli poté poraženi, a to spřátelenými Rusy, Turky a Angličany. V 19. století patřila Kefalonia pod Spojený stát sedmi jónských ostrovů, což byl protektorát pod správou Spojeného království. Až v roce 1864 byl konečně ostrov spolu s dalšími Jónskými ostrovy připojen ke zbytku nezávislého Řecka.

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje