Karpathos | Zájezdy Karpathos

recko-bg-header-title.png
     
 

Pro a proti Karpathos


+
 PRO

+ krásné písečné pláže a čisté moře, cestovním ruchem téměř nedotčený sever ostrova s tradičními vesnicemi
+ dostatečný výběr zájezdů od českých cestovních kanceláří
+ dobrá dopravní dostupnost při individuálních cestách, v hlavní sezóně přímé lety

- PROTI
- vyšší cena dovolené při výběru hotelů vyšší kategorie
některé menší hotely mají až příliš stroze zařízené pokoje
- zákaz kempování ve volné přírodě

Úvodem o Karpathu


Karpathos je ostrov v jihovýchodní části Řecka a Egejského moře, jde o druhý největší ostrov skupiny Dodekanés. Svou rozloho se řadí na 15. místo mezi řeckými ostrovy. Leží mezi významnými centry cestovního ruchu, ostrovy Rhodos a Kréta. Hlavím přístavem a zároveň hlavním městem ostrova je Pigadia, která se častěji nazývá stejně jako ostrov samotným, tedy Karpathos. Nejvyšší bod ostrova, vrchol hory Kali Limni, leží v nadmořské výšce 1 215 metrů nad mořem. Na celém ostrově žije málo přes 6 000 obyvatel, tedy asi jako ve Slavkově u Brna nebo v Týništi nad Orlicí. Obecně lze říci, že jih ostrova má rozvinutou infrastrukturu cestovního ruchu, zatímco střed a sever ostrova si zachovává svou autentickou podobnu a atmosféru s malebnými vesničkami a tradičními zvyky.

          

Karpathos je velmi oblíbenou destinací turistů z celého světa zejména pro své nádherné písečné pláže a moře s křišťálově čistou vodou, přesto si však zachovává svou tvář a snaží se o co nejmenší komercializaci. Ostrov je ideálním místem pro rodiny s dětmi i vyznavače pěší turistiky, jelikož se zde nachází mnoho turistických stezek, které návštěvníky zavedou na překrásná místa plná přírodních i kulturních krás. Podle legend byl právě zde narozen Titán Prometheus, podle řecké mytologie stvořitel člověka. Nejmodernějším místem ostrova je hlavní město Pigadia, a tak zde můžete najít internetové kavárny, moderní restaurace, a všudypřítomné hotely. Ostatní sídla nebyla rozvojem tak zasažena jako hlavní město, na některých však přesto uvidíte, že je turismus pro ekonomiku ostrova velmi duležitý. 

Vybrané zájezdy Karpathos

OdDníKamDop.Str.Cena

Historie ostrova Karpathos


Historii ostrova Karpathos formovaly především války a dobývání. Karpaťané v peleponéské válce v roce 431 př. n. l. bojovali protě Spartě a v roce 400 př. n. l. ztratili svoji nezávislost na Rhodu. V roce 42 př. n. l. ostrov propadl Římské říši a v následujících stoletích byl ovládán Araby, Benátčany i Osmanskou říší. Osmanská nadvláda skončila během 1. světové války, kdy ostrov napadli Italové a pojmenovali jej Scarpanto. Na krátkou dobu byl ovládán dokonce Němci na konci 2. světové války. Navzdory roztříštěné minulosti bylo pro kulturní charakter ostrova rozhodujícím obdobím poslední půl století. Po válce ekonomicky zničený ostrov donutil mnohé obyvatele ostrova přesídlit do Spojených států amerických a dnes je zde vidět právě silný americký vliv obyvatel, kteří se vrátili na svůj milovaný ostrov a poměrně silně zde investovali do rozvoje. I proto je hlavní město Pigadia i několik dalších městeček mixem moderních a tradičních prvků. Hornatý sever si však stále zachovává svou původní tradiční podobu.

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje