Ios

recko-bg-header-title.png
     
 

Pro a proti Ios


+
 PRO

+ vedle ostrova Mykonos nejlepší ostrov pro mladé návštěvníky díky bohatému nočnímu životu
+ navzdory faktu, že jde především o party ostrov, najdete zde mnoho klidných pláží a dalších míst
+ velký výběr písečných pláží, malebné hlavní město, krásná krajina

- PROTI
- složitější doprava na místo, na ostrově se nenachází letiště, nutno využít trajekt
- menší výběr zájezdů od českých cestovních kanceláří
- absence antických památek

Úvodem o ostrově Ios


Ostrov se stručným názvem Ios patří do skupiny ostrovů Kyklady v Egejském moři. Leží mezi ostrovy Naxos a Santorini, přičemž se svou rozlohou 109 kilometrů čtverečních (podobně jako např. Kalymnos) se řadí ke středním až menším řeckým ostrovům. Žije zde pouze málo přes 2 tisíce obyvatel (přibližně jako v Kopidlnu nebo Horním Jiřetíně). Ostrov je asi 18 kilometrů dlouhý a 8 km široký. Ios je kromě krásných pláží známý především pro bohatý a intenzivní noční život, který láká především party mladých turistů. Například na pláži Mylopotas plážové party začínají často již odpoledne a pokračují až do časných ranních hodin. Pokud máte rádi klid, tak nemusíte mít strach, ostrov není pouze místem bujarých večírků. Najdete zde také skvělá místa pro relaxaci, daleko od hlučných davů.

          

Foto 1 a 3 - Diego Martínez, Foto 2 - Duncan Rawlinson

Pobřeží nabízí nádherné pláže s jemným pískem a smaragdovým mořem. Dovolená na ostrově tak může být jak velmi pokojná (jsou zde místa, kde můžete strávit relaxační rodinnou dovolenou), tak naopak opravdu intenzivní (zmíněná party pláž Mylopotas), stačí si jen vybrat. Nezapomenutelným zážitkem může být také procházka jedním z nejmalebnějších městeček celého soustroví, kterým je hlavní středisko ostrova Chora. Jde o centrum veškerých aktivit na ostrově a nachází se zde také mnoho obchodů, hotelů či barů. Chora, jíž se říká také jednoduše Ios, je také hlavním přístavem, který je z důvodu absence letiště velmi důležitým dopravním článkem ostrova.

Vybrané zájezdy Ios

OdDníKamDop.Str.Cena

Historie ostrova Ios


Archeologické nálezy na kopci Skarkos odhalily prehistorické osídlení, které dokazuje, že Ios byl obydlen od počátku kykládského období. Podle některých z ostrova údajně pochází Homérova matka a sám slavný básník zde byl prý pohřben. Místní toho samozřejmě využívají a návštěvníkům místo u starověkého města Plakotos na severu ostrova, kde lze vidět kamenný vchod do hrobky. Neexistuje však žádný důkaz, že by se skutečně jednalo o místo posledního Homérova odpočinku. Na ostrově jsou také známky mykénské civilizace. Na severu se také nachází ruiny benátského hradu z 15. století. Údajně se zde nachází celkem 365 kostelů a kaplí, stejně jako je dní v roce. 

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje