Dovolená Zakynthos

Informace / Hotely / Letenky / Zájezdy

Více informací Zájezdy na Zakynthos

Dovolená na Zakynthos

Dokonalý klid a čisté moře


Image

Základní informace

Běloskvoucí jemný písek a azurové moře – co víc si přát? Jestliže si neumíte představit prázdniny bez lenošení na pláži a koupání, je pro Vás Zakynthos tím pravým místem. A nejen pro Vás, během letních měsíců sem připlouvají i mořské želvy Caretta-caretta. Zakynthos také patří mezi 50 nejzajímavějších potápěčských lokalit na celém světě.

Ubytování na Zakynthu

Zakynthos nabízí díky rozvinutému cestovnímu ruchu velice pestrou škálu ubytovacích služeb. Pokud máte v plánu hlavně cestovat, volba studia či apartmánu s vlastním stravováním je ta správná. 3* hotely se vyznačují příjemnou atmosférou a obzvláště dobře je tu postaráno o děti, protože v hotelových zahradách je kromě bazénu většinou k dispozici i dětské hřiště. Pro vyznavače klidné a luxusní dovolené jsou určeny 4* nebo 5* areály nabízející vše, co si může člověk přát. Jestliže vyčkáváte s koupí zájezdu na last minute, z cestovní kanceláře byste neměli odejít s prázdnou - ovšem pouze v tom případě, že netoužíte po ubytování vyšší kategorie. Tyto hotely bývají většinou na vyžádání, a tak se do nabídky na poslední chvíli příliš nedostávají. Cestovní kanceláře ve spolupráci s charterovými leteckými společnostmi pořádají své zájezdy na 8, 11, 12 či 15 dnů. Let z Prahy na letiště Zakynthos v hlavním městě ostrova trvá necelé dvě a půl hodiny.


Rezervujte si

Rezervujte si hotely, letenky i zájezdy na Zakynthos za nejlepší ceny!

Pic

Hotely

Vybírejte si z hotelů, apartmánů, vil, hostelů, penzionů i dalších typů ubytování v Řecku za nejlepší ceny!

Najít hotely

Pic

Letenky

Potřebujete levné letenky do Řecka? Není nic jednoduššího než si vybrat z nabídky našich renomovaných partnerů!

Najít letenky

Pic

Zájezdy

Pokud neradi cestujete na vlastní pěst, vyberte si jeden ze zájezdů na Zakynthos za skvělé ceny!

Najít zájezdy

Pic

Půjčení auta

Pokud si chcete užít bezstarostnou dovolenou a poznat destinaci se vším všudy, podívejte se na nabídku autopůjčoven!

Najít auta

Pláže a zábava na Zakynthu

Nejlepší pláže a aktivity na ostrově


Image

Pláže na Zakynthu

Nejznámější pláží a zároveň nejfotografovanějším místem na celém ostrově je pláž Navagio, jejíž dominantou je nejen působivý skalní masiv, ale od 80. let minulého století také zrezivělý vrak lodi, na které se pašovalo ilegální zboží. Další vyhledávanou pláží se stala Banana Beach, mnohými považována za nejkrásnější pláž na celém ostrově. Neméně zajímavými místy jsou i pláže Gerakas Beach a Laganas, kam během letních měsíců připlouvají obrovské mořské želvy Caretta-caretta, aby zde nakladly svá vajíčka. Z tohoto důvodu je pláž pod neustálým dohledem ochránců přírody – ať Vás tedy ani nenapadne zapíchnout slunečník do písku, vysloužili byste si totiž velmi tučnou pokutu.
Zakynthos má co nabídnout i milovníkům potápění. Ostrov je totiž zařazen mezi 50 nejzajímavějších potápěčských lokalit na celém světě, a to zcela právem. Mohutné skály, jeskyně, bohatý podmořský život – to vše a ještě mnohem více spatříte, když se vydáte pod mořskou hladinu. Jestliže však zrovna mořské hlubiny nejsou místem bez kterého nemůžete žít, můžete si vybrat z bohaté nabídky dalších sportů nebo se věnovat jízdě na koni. Ti, kteří se jedou na dovolenou hlavně bavit, si rozhodně nemohou nechat ujít noční návštěvu letoviska Laganas. Na Zakynthosu si však můžete užít zábavu i za bílého dne, a to v aquaparku Zante Water Village. Park se nachází pouhé 4 km od hlavního města a kromě nespočetného množství tobogánů a skluzavek se zde nachází i Boomer Bowl - světová atrakce navržena samotnými hollywoodskými tvůrci.