Dovolená Samos | Dovolená na Samu

recko-bg-header-title.png
     

Dovolená na Samu


Ostrov Samos nabízí svým návštěvníkům panenskou přírodu, působivé vrcholky hor, pěkné pláže a koupání v křišťálově čistém moři. Když si k tomu všemu přidáte ještě zajímavé historické památky, cestovním ruchem stále nedotčené řecké vesničky a večery strávené v jedné z mnoha příjemných taveren, nad cílem Vaší letní dovolené již dále přemýšlet nemusíte.

Vybrané zájezdy Samos

OdDníKamDop.Str.Cena

Sestavte si vlastní zájezd do Řecka!


 
 

Doprava a ubytování Samos


Co se týká ubytování, na Samu si každý vybere podle svých přání i finančních možností. Jestliže chcete ostrov projet křížem krážem a nechcete být ničím vázáni, bude pro Vás ubytování v 2* apartmánech s vlastním stravováním tou správnou volbou. Rodiny s dětmi nejčastěji využívají služby 3* hotelů s polopenzí, rádi sem však zavítají i senioři – v těchto hotelích totiž nebývají vystavěny žádné tobogány apod., a tak se v nich dá nalézt kromě příjemné atmosféry i klid. Milovníkům luxusní dovolené jsou určeny 4 a 5* hotelové komplexy s polopenzí a širokou škálou doplňkových služeb – zkrátka můžete mít skoro vše, na co si jen vzpomenete. Řada cestovních kanceláří umožňuje zakoupit si dovolenou i v režimu last minute. Pozor, luxusnější hotely však v těchto nabídkách nehledejte – tyto kapacity bývají totiž většinou na vyžádání.

Nejrychleji a nejpohodlněji se na Samos dostanete samozřejmě letecky. Let z Prahy na letiště Pythagorion trvá 2 hodiny 40 minut. Existuje však i mnohem romantičtější způsob než je doprava letadlem – stačí jen najít správné spojení a nalodit se na palubu.

          

Pláže a zábava Samos


Na ostrově budou nadmíru spokojeni i „plážoví povaleči“, protože pláže jsou zde opravdu překrásné. Ostatně, nezapomnělo se zde ani na nudisty. Pokud dáváte přednost písečným plážím, vypravte se na pláž Chrissi Ammos, která se pyšní modrou vlajkou. Jestliže však preferujete oblázky, na pláži Kokkari budete určitě spokojeni.

Na Kokkari se bude líbit i surfařům a vyznavačům všech možných vodních sportů. Pořádně do těla si ale můžete dát i na pevnině, protože na Samu existuje spoustu zajímavých a dobře značených turistických tras. Rádi byste si z dovolené přivezli nějaký suvenýr? V tom případě si kupte Pythagorův pohár navržený samotným slavným matematikem, který jinde než na Samu neseženete. Ostrov bývá často nazývaný jako „ráj vína“, a to zcela právem – jinak by ve Vatikánu určitě vína ze Samu nepoužívala jako mešní. Oblíbeným místem všech milovníků zábavy je Pythagorion, a tak si jeho noční návštěvu nenechte ujít ani Vy.

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje