Dovolená Lefkada | Dovolená na Lefkadě

recko-bg-header-title.png
     

Dovolená na Lefkadě


Nejkrásnější pláže nejen Řecka ale i celého světa si užijete na Lefkádě. Nechybí zde ani možnosti k aktivnímu trávení dovolené. Ubytování je na Lefkadě především formou apartmánů či v menších hotelech.

Vybrané zájezdy Lefkada

OdDníKamDop.Str.Cena

Sestavte si vlastní zájezd do Řecka!


 
 

Doprava na Lefkadu


A jak se na Lefkadu dostat? Nejrychleji samozřejmě letecky – přímý let z Prahy na letiště Preveza trvá pouze 2 a čtvrt hodiny. Po přistání je nutné přejet 40 m dlouhý sklápěcí most přes kanál, který ostrov odděluje od pevniny a absolvovat transfer autokarem do místa Vašeho pobytu. Na Lefkadě můžete strávit 8, 11, 12 či 15 nezapomenutelných dní, protože přesně v těchto intervalech sem cestovní kanceláře své zájezdy pořádají.

Ubytování na Lefkadě


Lámete si hlavu s výběrem správného ubytování? Nyní Vám toto rozhodování poměrně usnadníme, protože na Lefkadě se dovolená odehrává především v příjemných apartmánech či menších hotýlcích. Jestliže jste se rozhodli využít možnosti rent a car a projet ostrov křížem krážem, je pro Vás ubytování v apartmánech tou nejlepší volbou - jen nezapomeňte při nějakém tom výletu navštívit také místní obchod s potravinami. Pokud byste však rádi měli o stravování postaráno, zvolte 3* hotel s polopenzí – tato varianta je ideální především pro rodiny s dětmi. Koho teď příliš nepotěším, jsou milovníci luxusu a rozlehlých hotelových komplexů – takových hotelů je zde totiž jako šafránu. Protože se na Lefkadě začal rozvíjet cestovní ruch poměrně nedávno a hotely zde „nerostou jako houby po dešti“, koupi zájezdu v režimu „last minute“ rozhodně nenechávejte na den před odletem.

          

Pláže a zábava na Lefkadě


Jestliže patříte mezi nadšené čtenáře cestopisů a při líčení těch nejkrásnějších pláží se občas přistihnete při skeptickém pousmání, věřte že při popisu lefkadských pláží si žádný autor nemusí jejich nádheru přibarvovat. Místní pláže si totiž tento přívlastek opravdu zaslouží, o čemž svědčí i žebříček sestavený v roce 2001 Řeckou turistickou centrálou. Mezi první pětici se totiž probojovaly hned tři lefkadské pláže, 
pláž Porto Katsiki je dokonce zařazena mezi „top ten“ nejhezčích pláží světa. A jestli právem nejlépe posoudíte sami – počítejte však s tím, že nebudete jediní. Pokud toužíte spíš po klidu a soukromí, vydejte se na pláž Egremni - ne každý je totiž ochoten zdolat zhruba 300 schodů a ujít 2 km po prašné cestě. Rozhodli jste se strávit se svou drahou polovičkou romantickou dovolenou? Kde jinde se v takovém případě opalovat, když ne na pláži Milos – Pláži zamilovanýchPokud patříte mezi vyznavače aktivní dovolené, je i pro Vás Lefkada tím pravým místem. Stačí si jen vybrat z bohaté nabídky vodních sportů, nejvíce se zde daří windsurfingu či jízdě na vodních lyžích. Nezapomeňte si do kufru přibalit potápěčské brýle a šnorchl, tady tuto výbavu totiž rozhodně využijete. Jestli chcete poznat krásy ostrova, vypůjčte si horské kolo nebo se zúčastněte vyjížďky na koních. Lefkada je protkána menšími vesničkami, kde jakoby se zastavil čas – právě tady zažijete tu pravou atmosféru řeckého venkova. Ačkoliv je Lefkada ideální pro strávení klidnější dovolené, o nic ochuzeni nezůstanou ani milovníci zábavy a nákupů.

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje