Dovolená Kréta | Dovolená na Krétě

recko-bg-header-title.png
     

Dovolená na Krétě


Kréta je stvořená pro letní dovolenou. Mnoho pláží po obvodě ostrova slibuje romantické zážitky při západu či východu slunce. Turistická sezóna zde začíná v květnu a končí v září. Ale ještě v říjnu je počasí ideální, moře stále vyhřáté z léta a lidí už je méně. Mimo sezónu zde i levněji nakoupíte. Pláže jsou pěkné po celém obvodu ostrova, někde ale musíte dávat pozor na mořské ježky a občas i na medúzy a škorpióny, jejichž jed zabolí, ale není životu nebezpečný. Na severu je velmi pozvolný přístup do moře na rozdíl od jižního pobřeží. Pláže jsou písčité občas můžete narazit i na drobné oblázky.

Vybrané zájezdy Kréta

OdDníKamDop.Str.Cena

Sestavte si vlastní zájezd do Řecka!


 
 

Ubytování na Krétě


Na Krétě se můžete ubytovat v apartmánu či studiu, budete mít vlastní sociální zařízení a kuchyňku s ledničkou. Hotely jsou zde v kategoriích A až E, kdy A je nejlepší. Cena za ubytování je regulována státem, ceník by měl být dle zákona pověšen na vnitřní straně dveří. Hotelové pokoje jsou většinou malé a minimálně zařízené, což Vás může z počátku trochu zaskočit, je proto lepší si vybírat hotel vyšší kategorie. Ve všech kategoriích se ale setkáte s perfektní čistotou, na kterou Řekové dbají. Můžete se také ubytovat v soukromém bytě nebo domě, tzv. domatia. Na Krétě je jen několik málo kempů a kempování ve volné přírodě je zakázáno.

          

Kréta a doprava


Přímé letecké spojení z Prahy na Krétu
trvá přibližně tři hodiny a přistát můžete na jednom ze dvou letišť, v Heraklionu a Chanii. Pokud neradi létáte můžete využít trajektuDopravu na Krétě zajišťují hlavně autobusy. Dále samozřejmě trajekty. Ve městech fungují i taxi, která nejsou drahá (do 1 eura/km), ale musíte počítat s určitou přirážkou, pokud si vůz zavoláte přes dispečink. Autobusy jsou na Krétě levné a na velmi dobré úrovni. U většiny z nich nechybí klimatizace. Vyplatí se na kratší jednodenní výlety a rozpisy autobusů i trajektů vám i s cenami poskytnou v každém infocentru. Nejlepší způsob dopravy na ostrově je automobil. Obecně nejlepší služby nabízejí autopůjčovny u letišť. Moudré je vyhledat si autopůjčovny na internetu a porovnat je.

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje