Dovolená Korfu | Dovolená na Korfu

recko-bg-header-title.png
     

Dovolená na Korfu


Korfu Vám nabízí jedny z nejčistších a nejkrásnějších pláží v celém Středomoří. Ale nemusíte na nich jen lenošit, čas se zde dá trávit i aktivně, například ve středisku Moraitika, kde je nový největší aquapark ve Středomoří. Ubytovat se můžete v klasických řeckých hotelech i v apartmánech. Leteckou dopravu Vám na Korfu zajistí cestovní kancelář, sami se sem dostanete trajektem.

Vybrané zájezdy Korfu

OdDníKamDop.Str.Cena

Sestavte si vlastní zájezd do Řecka!


 
 

Doprava na Korfu


A jak se na Korfu dostat? Nejpohodlněji určitě letecky, let trvá pouhé dvě hodiny. 1 km od hlavního města se nachází jediné letiště na celém ostrově, zato však moderní a dobře vybavené – jak moc dobře jistě poznáte pokud se Vám letadlo zpozdí, což je zde bohužel na denním pořádku. Na Korfu můžete prožít 8, 11, 12 i 15 dnů – protože v těchto intervalech sem pořádá zájezdy většina českých cestovních kanceláří ve spolupráci s charterovou leteckou společností Travel Service. ČSA sem žádné lety nepořádá, ostatně jediné pravidelné letecké spojení na Korfu je z Athén. Trošku problematičtější a zdlouhavější způsob přepravy, který však jistě nepostrádá kouzlo, je doprava trajektem. Nejdříve se musíte dostat do italské Ancony, Terstu či Benátek a nalodit se na trajekt, který Vás dopraví na ostrov.

Ubytování na Korfu


Co se týká ubytování, na Korfu si každý vybere podle svých přání i možností. Drobné negativum ubytování v Řecku je nakládání s použitým toaletním papírem - ten by se totiž po použití neměl splachovat do záchodu, ale vyhazovat do připravených košů.

Pokud jste se rozhodli Korfu projet křížem krážem a nechcete být ničím vázáni, rozhodně využijte nabídku ubytování v apartmánech. Tato ubytovací zařízení bývají často vystavěna v klasickém řeckém stylu a jejich atmosféra je natolik příjemná, že se zde budete cítit jako doma. 3* hotely bývají většinou zaměřeny na rodiny s dětmi – disponují tedy pěkně řešeným bazénem nebo dětským hřištěm. Tyto hotely svým hostům nabízejí snídani či polopenzi. Jestliže byste však měli rádi postaráno i oběd, nic není nemožné. Obědy jsou většinou domluveny v blízké taverně a bez problémů je můžete zakoupit přímo na místě. 4* a 5* hotely, to jsou rozlehlé komplexy nabízející svým hostům vše, co si mohou přát. Stravování v těchto hotelích probíhá formou polopenze, plné penze i all inclusive – stačí si jen vybrat. Pokud vyčkáváte s koupí zájezdu last-minute, neměli byste mít větší problémy se sehnáním apatmánu či pokoje v 3* hotelu, luxusnější hotely se však do tohoto „režimu“ příliš nedostávají – naopak, často bývají „na vyžádání“.

          

Pláže

Co by to bylo za dovolenou u moře, kdybyste nestrávili několik dní na pláži? Zdejší pláže patří k nejkrásnějším a nejčistším v celém Středomoří. Je libo písek či oblázky? Pozor však na vstup do moře, protože ne všude je pozvolný.

Aktivní dovolená

Jestliže nechcete na dovolené jen lenošit na pláži, je i pro Vás Korfu tím pravým místem. Na místních plážích si můžete vybrat ze široké nabídky vodních sportů, jako např. paragliding nebo jízdu na vodních skútrech či lyžích. Rádi byste dopřáli dětem den plný zábavy? Navštivte středisko Moraitika a vezměte je do nově postaveného aquaparku, který patří mezi největší v celém Středomoří. Ostatně pokud patříte mezi milovníky nekončící zábavy, rovnou zde zůstaňte –Moraitika je totiž vyhlášená svými bary, restauracemi a diskotékami. Na Korfu se nachází spoustu dalších měst a vesniček – je tedy na Vás, kde svou zaslouženou dovolenou prožijete. Každé turistické letovisko je však něčím specifické a pokud máte čas a chuť, není od věci je navštívit a třeba na kole.

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje