Dovolená Řecko | Dovolená v Řecku

recko-bg-header-title.png
     
         

Dovolená v Řecku

 

Do Řecka se dostanete nejrychleji letecky, ubytovat se zde můžete v hotelech různých úrovní a je proto důležité vybírat zodpovědně. Nesetkáte se zde s klasickými hvězdičkami, ale s abecedním hodnocením. Asi nejjednoduším a nejpohodlnějším způsobem jak se dostat na dovolenou do Řecka je využít leteckého spojení. V celém Řecku je 15 mezinárodních letišť s pravidelnými i charterovými linkami, které odbaví 82 % všech do země přijíždějících turistů. Dále je zde také 25 vnitrostátních letišť, které pokrývají naprostou většinu populárních turistických destinací a do kterých v turistické sezóně míří i mezinárodní lety. Další možností je samozřejmě cestovat vlastním vozem, vzdálenost Praha – Athény je cca 2 000 km a zabere asi 24 hodin jízdy. Nebo lze využít železnici, která je v Řecku obecně na dobré úrovni (v sezóně je ale nezbytná rezervace), případně je možné připlout lodí či trajektem.

Zájezdy do Řecka - skvělé ceny!

OdDníKamDop.Str.Cena

Sestavte si vlastní zájezd do Řecka!


 
 

Ubytování v Řecku

 

Řecko je jednou z nejoblíbenějších turistických destinací na světě a ročně ho navštíví více než 14 000 000 turistů. Můžete si vybrat z ubytování v přibližně 9 000 ubytovacích zařízeních a 340 kempech po celé zemi. Také je zde možnost soukromého ubytování. Většina zařízení byla v poměrně nedávné době modernizována a vyhoví tak požadavkům každého návštěvníka.

Hotely, stejně jako pokoje a apartmány, jsou klasifikovány Řeckou národní turistickou asociací dle vybavení a komfortu do tříd L, A, B, C, D, E, kdy třída L odpovídá 5 ***** a E 1*. V ceně by měla být zahrnuta snídaně a základní servis. Obecně lze říci, že kvalita nižších hotelových tříd není na valné úrovni a s hotelovým personálem se jinak než řecky nedomluvíte. A kupříkladu 1* hotely v centru Athén jsou často používány jako hodinové. V 5 ***** hotelu zase můžete počítat s barem a bazénem přímo na střeše, výhled na Akropolis je samozřejmostí. Pokud hledáte na dovolené v Řecku více soukromí je nejlepší si pronajmout apartmán nebo vilu, což je hlavně na ostrovech velice rozšířeným typem ubytování a pro svoji relativní soběstačnost je vyhledáván hlavně rodinami. Pro individuální levné cestování je nejschůdnější pobyt v hostelu, kde sdílíte pokoj s více lidmi, ačkoliv takovýchto ubytoven po celém Řecku moc nenajdete a jejich kvalita může být často dosti sporná. Při cestování v hornatých částech pevninského Řecka nebo v okolí národních parků se lze ubytovat v kempech, kde samozřejmě potřebujete vlastní stan, pokud zde není možnost pronajmout si chatičku. Obecně je úroveň a vybavenost kempů dobrá a často nechybí ani bazén.

          

Rady a doporučení

 

Je třeba upozornit, že volné individuální táboření mimo vyhrazené kempy je přísně zakázáno, ačkoliv pokud budete jen chtít přespat přímo na pláži, mělo by se to obejít bez problémů.

Mějte také na paměti, že některé stezky v areálech archeologických památek a přírodních parků mohou být ve velice špatném a neudržovaném stavu. Pro méně zdatné jedince zde hrozí nebezpečí úrazu. Co se týče potápění s přístroji, to je možné jen na zvláštní povolení a jen v některých oblastech. Jako nepovolené ozbrojování je posuzováno nošení nože nebo slzného spreje a převoz a nebo přechovávání i malého množství drog je trestáno i několikaletým vězením.

V případě potíží se můžete obrátit na turistickou policii, kterou na ulici poznáte dle bílého pruhu na čepici, bílého pásku a rukavic a označení „Tourist police“ na přední straně trička. Případně zavolejte na číslo 171, kde se domluvíte i anglicky, německy, či francouzsky.

Kontakty na českou ambasádu:

Georgiu Seferi 6
Palaio Psychico
Athens 154 52

Telefon: +30 210 6719701, +30 210 6713755
E-mail: athens@embassy.mzv.cz

 

Potřebujete poradit?

224 990 980
800-TRA-VEL (800 872 835)
602-TRA-VEL (602 872 835)

Garantujeme nejnižší ceny

Proč cestovat s Travel.cz

  • 200.000+ zájezdů na jedné adrese
  • Garantujeme nejnižší cenu na trhu
  • Máme vždy aktualizované nabídky zájezdů
  • Nabízíme i rezervace hotelů a letenek za výhodné ceny
  • Individualní plánování dovolené - dovolená na míru

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje