Dovolená Thassos

Informace / Hotely / Letenky / Zájezdy

Více informací Zájezdy na Thassos

Dovolená na Thassu

Aktivní dovolená i pláže


Image

Základní informace

Thassos je skvělou volbou jak pro ty, kteří chtějí objevovat tradiční řeckou kulturu a památky, tak i pro ty, co si přejí celé dny relaxovat na pláži. Díky pobřežní cestě můžete kromě pláží a památek navštívit také více než 20 pobřežních vesniček jako Limenarie, Potos nebo Kinyra. Pláže zde nabízí křišťálově čistou vodu a jsou často obklopeny příjemnou vegetací. Mohou být dobře organizované s možnostmi vodních sportů nebo zcela opuštěné. Živým centrem ostrova je město Thassos, kterému se říká také Limenas.

Ubytování na Thassu

Thassos nabízí díky rozvinutému cestovnímu ruchu velice pestrou škálu ubytovacích služeb. Pokud máte v plánu hlavně cestovat, volba studia či apartmánu s vlastním stravováním je ta správná. 3* hotely se vyznačují příjemnou atmosférou a obzvláště dobře je tu postaráno o děti, protože v hotelových zahradách je kromě bazénu většinou k dispozici i dětské hřiště. Pro vyznavače klidné a luxusní dovolené jsou určeny 4* nebo 5* areály nabízející vše, co si může člověk přát. Jestliže vyčkáváte s koupí zájezdu na last minute, je velká pravděpodobnost, že uspějete - ovšem pouze v tom případě, že netoužíte po ubytování vyšší kategorie. Tyto hotely bývají většinou na vyžádání, a tak se do nabídky na poslední chvíli příliš nedostávají. Cestovní kanceláře ve spolupráci s charterovými leteckými společnostmi pořádají své zájezdy na 8, 11, 12 či 15 dnů.


Rezervujte si

Rezervujte si hotely, letenky i zájezdy na Thassos za nejlepší ceny!

Pic

Hotely

Vybírejte si z hotelů, apartmánů, vil, hostelů, penzionů i dalších typů ubytování v Řecku za nejlepší ceny!

Najít hotely

Pic

Letenky

Potřebujete levné letenky do Řecka? Není nic jednoduššího než si vybrat z nabídky našich renomovaných partnerů!

Najít letenky

Pic

Zájezdy

Pokud neradi cestujete na vlastní pěst, vyberte si jeden ze zájezdů na Thassos za skvělé ceny!

Najít zájezdy

Pic

Půjčení auta

Pokud si chcete užít bezstarostnou dovolenou a poznat destinaci se vším všudy, podívejte se na nabídku autopůjčoven!

Najít auta

Pláže a zábava na Thassu

Nejlepší pláže a aktivity na ostrově


Image

Pláže

Thassos je doslova smaragdový ostrov severního Egejského moře a pýcha druhé největší řecké oblasti, Makedonie. Nachází se zde mnoho úžasných pláží od populárních organizovaných jako je slavná pláž Golden Beach, Alyki Beach nebo Potos až po izolované pláže, např. Saliara, Skala Marion nebo Giola. Thassos má zcela jinou krajinu než ostatní řecké ostrovy a je doslova plážovým rájem nabízejícím vše, co si vůbec můžete přát. Pokud hledáte pláž, kde si dosytosti užijete vodních sportů, jasnou volbou je Golden Beach, která se nachází 12 km jihozápadně od hlavního města. V případě windsurfingu potom spíše pláž Paradise, která připomíná tropický ráj a užijete si zde nádherný bílý písek a azurovou čistou vodu. Pláž, kterou obklopují krásné zelené hory, leží 20 km jižně od hlavního města. Pokud dávate přednost klidným a teplým vodám, vydejte se na pláž Potos, která nabízí také vynikající infrastrukturu. Pláž leží 42 km jihozápadně od hlavního města a není zde nouze o slunečníky a lehátka, v okolí je také několik restaurací. Pokud hledáte písčitý ráj, potom je přesně pro Vás pláža Alyki, 31 km jižně od hlavního města. Jde o malou, ale malebnou pláž s bílým pískem obklopenou borovicemi a olivovníky, které zde vytváří krásnou scenérii.