Dovolená Skiathos

Informace / Hotely / Letenky / Zájezdy

Více informací Zájezdy na Skiathos

Dovolená na Skiathu

Čisté moře, pláže a zeleň


Image

Základní informace

Skiathos je zelenající se ráj s více než 70 zátokami a 3 přístavy. Kolem ostrova se nachází ještě 9 dalších malých ostrůvků. Téměř všechny velké hotely se nachází mimo hlavní město a většina jich je rozeseta po nejrušnějším jižním pobřeží. Sever ostrova je klidný především díky silném větru. Kromě slunění na pláži a vodních sportů si na ostrově můžete užít i procházky malebným venkovem.

Ubytování na Skiathu

Skiathos nabízí díky rozvinutému cestovnímu ruchu velice pestrou škálu ubytovacích služeb, přestože ne v takové míře, jako nejpopulárnější řecké ostrovy. Pokud máte v plánu hlavně cestovat, volba studia či apartmánu s vlastním stravováním je ta správná. 3* hotely se vyznačují příjemnou atmosférou a obzvláště dobře je tu postaráno o děti, protože v hotelových zahradách je kromě bazénu většinou k dispozici i dětské hřiště. Pro vyznavače klidné a luxusní dovolené jsou určeny 4* nebo 5* areály nabízející vše, co si může člověk přát. Jestliže vyčkáváte s koupí zájezdu na last minute, je velká pravděpodobnost, že uspějete - ovšem pouze v tom případě, že netoužíte po ubytování vyšší kategorie. Tyto hotely bývají většinou na vyžádání, a tak se do nabídky na poslední chvíli příliš nedostávají. Cestovní kanceláře ve spolupráci s charterovými leteckými společnostmi pořádají své zájezdy na 8, 11, 12 či 15 dnů.


Rezervujte si

Rezervujte si hotely, letenky i zájezdy na Skiathos za nejlepší ceny!

Pic

Hotely

Vybírejte si z hotelů, apartmánů, vil, hostelů, penzionů i dalších typů ubytování na Skiathu za nejlepší ceny!

Najít hotely

Pic

Letenky

Potřebujete levné letenky do Řecka? Není nic jednoduššího než si vybrat z nabídky našich renomovaných partnerů!

Najít letenky

Pic

Zájezdy

Pokud neradi cestujete na vlastní pěst, vyberte si jeden ze zájezdů na Skiathos za skvělé ceny!

Najít zájezdy

Pic

Půjčení auta

Pokud si chcete užít bezstarostnou dovolenou a poznat Skiathos se vším všudy, podívejte se na nabídku autopůjčoven!

Najít auta

Pláže a zábava na Skiathu

Nejlepší pláže a aktivity na ostrově


Image

Pláže

Nejpopulárnější pláže se nachází na jihu ostrova, včetně jedné z nejznámějších pláží celého Řecka, Koukonaries, která se nachází 13 km jihozápadně od města Skiathos. Jde o téměř tisíc metrů dlouhý pruh zlatavého písku, jehož většina šířky je stíněna borovicemi. V těsné blízkosti pláže se potom nachází laguna, ve kterých žije mnoho vzácných živočichů, především ptactva. Další slavnou pláží je Lalaria, která je známá svými kulatými oblázky a lze se na ni dostat pouze lodí. Další populární pláží, především mezi mladými, je pláž Banana, která je obklopena hustým borovicovým lesem a olivovým hájem. Banana nabízí nejkrásnější pohled na západ slunce z celého ostrova. Tato písčitá pláž je dlouhá, široká a užijete si zde tyrkysové moře a plážové bary. Vedle ní se nachází další pláž Mikri Banana, která je určená především nudistům.