Dovolená Patmos

Informace / Hotely / Letenky / Zájezdy

Více informací Zájezdy na Patmos

Dovolená na Patmosu

Klid, tradice a krásné pláže


Image

Základní informace

Dovolená na ostrově Patmos, to je především klid, krásné prostředí, minimum turistů, tajemná atmosféra, krásné pláže a výjimečné historické památky zapsané na Seznam světového dědictví UNESCO. Na ostrově není letiště, proto může být trošku obtížné se sem dostat, ale právě tato skutečnost napomáhá tomu, že ostrov není pod náporem masového turismu. Všude na ostrově můžete najít místa, kde si užijete skutečně relaxační dovolenou.

Ubytování na Patmosu

Většina hotelů na ostrově Patmos se nachází v městečku Skala, hlavním přístavu ostrova, kde je největší koncentrace turistických aktivit. Mnoho klidných hotelů a tradičních apartmánů se nachází v blízkosti přístavu, který poskytuje vhodný přístup do dobře organizovaných turistických zařízení Skaly. Pokud si přejete bydlet spíše na odloučenějších místech, doporučujeme pláže Livadi Geranou, Kambos, Sapsila nebo Grikos. V posledních letech bylo na ostrově otevřeno několik luxusních resortů s velkými bazény, tělocvičnami a wellness centry.


Rezervujte si

Rezervujte si hotely, letenky i zájezdy na Patmos za nejlepší ceny!

Pic

Hotely

Vybírejte si z hotelů, apartmánů, vil, hostelů, penzionů i dalších typů ubytování v Řecku za nejlepší ceny!

Najít hotely

Pic

Letenky

Potřebujete levné letenky do Řecka? Není nic jednoduššího než si vybrat z nabídky našich renomovaných partnerů!

Najít letenky

Pic

Zájezdy

Pokud neradi cestujete na vlastní pěst, vyberte si jeden ze zájezdů na Patmos za skvělé ceny!

Najít zájezdy

Pic

Půjčení auta

Pokud si chcete užít bezstarostnou dovolenou a poznat destinaci se vším všudy, podívejte se na nabídku autopůjčoven!

Najít auta

Pláže a zábava na Patmosu

Nejlepší pláže a aktivity na ostrově


Image

Pláže

Patmos je díky téměř všudypřítomnému klidu skvělým ostrov pro relaxaci a útěku před každodenní rutina. Pokud máte rádi organizované pláže, doporučujeme Skala, Agriolivado nebo Livadi Geranou. Na Patmu je samozřejmě mnoho méně zařízených pláží, avšak bohatých na přírodní krásy. Většina pláží na ostrově je dostupných pěšky z přístavu Skala, který leží zhuba uprostřed ve zúžené části ostrova. Jedna z mála pláží, na které bývá v létě poněkud rušno, je Agriolivado. Tato písčito-oblázková pláž leží 8 km od Chory a 3 km severně od Skaly. Voda je zde vždy klidná a čistá, vybrat si můžete z mnoha lehátek a slunečníků. Nejpopulárnější pláží je ale zcela jistě samotná pláž Skala, která je obklopena hotely a nabízí lehátka a slunečníky k zapůjčení. Pláž Livadi Geranou leží asi 13 km severně od Chory, jde o písčitou pláž s čirou vodou a úkryt zde poskytuje mnoho stinných míst. Pláž je krásná obzvláště na jaře, kdy je louka za pláží plná orchidejí. Kousek od pláže můžeme doporučit malou tavernu, která podává čerstvé ryby a místní speciality s krásným výhledem na pláž a moře. Z dalších pláží můžete navštívit Kambos (9 km severně od Chory), Grikos (4 km jižně od Chory), odloučená Lambi (14 km severně od hlavního města), Meloi, Psili Ammos nebo Loukakia.