Dovolená Paros | Zájezdy Paros

recko-bg-header-title.png
     

Dovolená na Paru


Paros je jedním z nejtypičtějších Kyklad. Je známý pro tradiční architekturu, krásné pláže i noční život. Hlavními vesnicemi jsou Parikia a Naoussa, kde se soustředí také většina aktivit. Kolem celého ostrova však najdete i jiné přímořské turistické osady, ve kterých najdete klid ideální k zaslouženému odpočinku. Nejznámější plážemi jsou Zlatá pláž a Nová zlatá pláž. Obě ideální také pro windsurfing a kitesurfing. Další krásné pláže na Paru jsou Santa Maria, Kolymbithres nebo Parasporos. Díky poloze v centru Kyklad lze dovolenou na Paru kombinovat s pobytem na jiných ostrovech, jako je Antiparos nebo Mykonos.

Vybrané zájezdy Paros

OdDníKamDop.Str.Cena

Sestavte si vlastní zájezd do Řecka!


 
 

Ubytování na Paru


Ubytovací kapacity jsou na Paru rozesety po celém ostrově. Mnoho turistických zařízení je soustředěno ve městech Naoussa a Parikia. Parikia je hlavním městem a hlavním přístavem ostrova a nabízí velké hotely, menší penziony i tradiční apartmány. Naoussa nabízí mnoho hotelů i studií, stejně jako luxusnější resorty. Po celém ostrově najdete romantické střediska, luxusní apartmány i boutique hotely, zejména na nejznámnějších plážích Zlatá pláž a Nová zlatá pláž.

          

Foto 1 - Venetia koussia, Foto 3 - Kostas Limitsios

Pláže a zábava na Paru


Paros má jedny z nejkrásnějších a nejoblíbenějších pláží v Řecku. Jeho pláže jsou charakteristické kříšťálově čistou vodou a uvolněnou atmosférou. Každé léto přitahují mnoho návštěvníků, ať už jde o mladé turisty hledající zábavu a noční život, zamilované páry toužící po romantice nebo rodiny s dětmi. Některé pláže na Paru jsou dobře vybavené a organizované, takže zde kromě slunečníků a plážových lehátek najdete také přímořské hotely, restaurace nebo plážové bary. Oproti tomu jiné jsou zcela na samotě a užijete si zde skutečný klid. Pláže na východní straně ostrova, zejména Zlatá pláž a Nová zlatá pláž, poskytují vynikající podmínky pro windsurfing a kitesurfing. Zlatá pláž, která se nachází jižně od hlavního města a přístavu Parikia, je považována za jednu z nejlepších pláží ostrova. Chrissi Akti, což je její skutečné jméno, je dlouhá zlatá písečná pláže táhnoucí se v délce 700 metrů. Obzvláště windsurfaři zde mají ideální povětrnostní podmínky. Každý srpen se zde koná Professional Windsurfing World Cup a můžete tu potkat mnoho osobností světového windsurfingu. Zlatá pláž je plně organizovaná. Je tu mnoho hotelů, apartmánů i studií k pronájmu. Na pláž se můžete dostat i veřejnou dopravou. Za návštěvu určitě stojí i pláže Kolymbithres, Santa Maria, Parasporos, Pounda nebo Logara.

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje