Dovolená Naxos

Informace / Hotely / Letenky / Zájezdy

Více informací Zájezdy na Naxos

Dovolená na Naxosu

Příroda, krásné pláže i památky


Image

Základní informace

Nebudeme chodit kolem horké kaše, většina turistů, kteří na ostrov přilétají, sem jezdí užít si relaxační dovolenou na některé z mnoha dlouhých pláží doplněnou o krásné procházky přírodou, objevování cenných historických památek nebo návštěvu tradičních hospůdek a restaurací podávají ty nejlepší místní pokrmy a nápoje. Pro příznivce vodních i jiných sportů je tu připravena spoustu aktivit od potápění až po windsurfing. Na ostrově Naxos si každý může naplánovat dovolenou přesně podle svých představ, ať už jsou fanoušky aktivní nebo odpočinkové dovolené.

Ubytování na Naxosu

Velké procento hotelů, rodinný apartmán nebo studií naleznete přimo nebo blízko hlavního města Chora, zvaného také jednoduše Naxos. Město má ubytování pro každého, jak na tradičních místech, tak v moderních hotelech a hotelových resortech. Navíc všechny pláže od Agios Georgios až po Mikri Vigla nabízí taktéž široké možnosti ubytování různých cenových kategorií včetně apartmánů a studií s vlastním stravováním, plážových hotelů a nadstandardních resortů s veškerým zázemím. Pokud chcete zůstat na blízku hlavnímu městu, zvolte ubytování u pláží Agia Anna, Plaka nebo Agios Prokopios. Dovolená na ostrově Naxos je nejvhodnější zejména pro rodiny a páry.


Rezervujte si

Rezervujte si hotely, letenky i zájezdy na Naxosu za nejlepší ceny!

Pic

Hotely

Vybírejte si z hotelů, apartmánů, vil, hostelů, penzionů i dalších typů ubytování na Naxosu za nejlepší ceny!

Najít hotely

Pic

Letenky

Potřebujete levné letenky na Naxos? Není nic jednoduššího než si vybrat z nabídky našich renomovaných partnerů!

Najít letenky

Pic

Zájezdy

Pokud neradi cestujete na vlastní pěst, vyberte si jeden ze zájezdů na Naxos za skvělé ceny!

Najít zájezdy

Pic

Půjčení auta

Pokud si chcete užít bezstarostnou dovolenou a poznat Naxos se vším všudy, podívejte se na nabídku autopůjčoven!

Najít auta

Pláže a zábava na Naxosu

Nejlepší pláže a aktivity na ostrově


Image

Pláže

Pláže na ostrově Naxos jsou jiné než na jiných ostrovech soustroví Kyklády, především pro svou charakteristickou délku. Nejdelší pláží je Plaka na západní straně ostrova, na níž návštěvníci najdou také další pláže s jemným pískem, křišťálovou tyrkysovou vodou a krásným výhledem na sousední ostrov Paros. Velmi krásnými plážemi, které rozhodně stojí za návštěvu, jsou také pláže Agios Prokopios, Agia Anna, Orkos nebo Mikri Vigla populární zejména pro velmi dobré podmínky pro windsurfing. Západní pobřeží ostrova je z pohledu cestovního ruchu také o poznání rozvinutější než východ, který je odlehlý a nabízí romantické divoké zátoky ovlivňované větrem. Nyní k jednotlivým plážím. Zmíněná nejdelší pláž Plaka leží asi 10 km jižně od hlavního města a vhodná pro rodiny s dětmi i vodní sporty. Písečná pláž je velmi dlouhá a za ní se nachází písečné duny. Jde o rozhodně o jednu z nejkrásnějších a nejnavštěvovanějších pláží ostrova. Velmi oblíbenou je také Agios Prokopios, pouhých 6 km jižně od Chory. Jde taktéž o velmi pěknou a dlouhou pláž se zlatavým pískem, skvělou infrastukturou a dobrými možnostmi pro provozování vodních sportů. Mikri Vigla, přibližně 16 km jižně od hlavního města ostrova, je nejoblíbenější windsurfingovou destinací na Kykládách. 10 km jižně od Chory, v blízkosti pláže Plaka, leží pláž Orkos s jemným pískem, avšak bez organizace. Navštívit můžete také pláž Aliko asi 2 km jižně od Mikri Vigla. Pláž se pyšní několika zátokami a čirým mořem. Exotické prostředí zde vytváří cedrový les a písečné duny v okolí. Pláž je vhodná také pro naturisty. Dalšími plážemi, ať už organizovanými nebo neorganizovanými jsou Agia Anna, Pyrgaki, Kastraki nebo Agios Georgios.