Dovolená Lesbos

Informace / Hotely / Letenky / Zájezdy

Více informací Zájezdy na Lesbos

Dovolená na Lesbu

Nejkrásnější pláže a klid


Image

Základní informace

Pokud si nedokážete představit dovolenou bez lenošení na pláži a koupání, ale rádi byste si užili také trochu soukromí, tak právě Lesbos je pro Vás se svými dlouhými a téměř liduprázdnými plážemi tím pravým místem.

Doprava na Lesbos

Nejpohodlněji se na Lesbos dostanete letecky – let z Prahy na letiště Mytilene trvá necelé tři hodiny. Letiště je navíc tak blízko pláže, že pokud bude mít Vaše letadlo při odletu zpoždění, můžete si místo nudného čekání v letištní hale zpříjemnit tento čas posledním koupáním. Na ostrově můžete prožít 11 nebo 12 dní.

Ubytování na Lesbos

V nabídkách ubytování na Lesbu se nejčastěji setkáte s 2* apartmány bez stravování nebo 3* hotely se snídaní či polopenzí. Všeobecně se jedná o hotýlky menší, nedávno postavené či zrekonstruované, vyznačující se příjemnou atmosférou. Při troše štěstí narazíte i na nabídku luxusnějšího hotelu – pozor ale, rozlehlým hotelovým komplexům nabízejícím vše co si člověk může přát na Lesbu „pšenka příliš nekvete“. Pokud byste si rádi zakoupili zájezd v režimu „last minute“, pečlivě si tyto nabídky hlídejte – u některých cestovních kanceláří se bohužel takové zájezdy příliš často nevyskytují.


Rezervujte si

Rezervujte si hotely, letenky i zájezdy na Lesbos za nejlepší ceny!

Pic

Hotely

Vybírejte si z hotelů, apartmánů, vil, hostelů, penzionů i dalších typů ubytování na Lesbu za nejlepší ceny!

Najít hotely

Pic

Letenky

Potřebujete levné letenky na Lesbos? Není nic jednoduššího než si vybrat z nabídky našich renomovaných partnerů!

Najít letenky

Pic

Zájezdy

Pokud neradi cestujete na vlastní pěst, vyberte si jeden ze zájezdů na Lesbos za skvělé ceny!

Najít zájezdy

Pic

Půjčení auta

Pokud si chcete užít bezstarostnou dovolenou a poznat Lesbos se vším všudy, podívejte se na nabídku autopůjčoven!

Najít auta

Pláže a zábava na Lesbu

Nejlepší pláže a aktivity na ostrově


Image

Pláže

Pláže jsou zde pokryty pískem či oblázky a nejkrásnější pláž ostrova je 7 km dlouhá pláž Vatery. Pokud patříte mezi milovníky koupání na „Adama a Evu“, tady rozhodně nezůstanete o nic ochuzeni. Lesbos je díky svým klimatickým podmínkám ideálním místem pro milovníky windsurfingu a dalších vodních sportů. Jestliže však chcete ostrov především poznat, obujte si kvalitní boty a využijte jednu z několika dobře značených turistických tras. Kde jinde strávit příjemný letní večer, než v pravé řecké taverně. Rozhodně ochutnejte nějakou místní specialitu, místní kuchyně se totiž může pochlubit opravdu dlouholetou tradicí. Posezení zakončete sklenkou místního ouza Veto, které se dočkalo i vlastní slavnosti. A co si z dovolené přivézt? Rozhodně olivový olej, který se díky své kvalitě pyšní hned několika mezinárodními oceněními nebo proslulé kallonské sardinky.