Dovolená Lemnos

Informace / Hotely / Letenky / Zájezdy

Více informací Zájezdy na Lemnos

Dovolená na Lemnos

Bohatá historie a pěkné pláže


Image

Základní informace

Na jaře se stává Lemnos dokonalou destinací pro dovolenou a tou je až do začátku podzimu. Mnoho skvělých písečných pláží nedaleko hlavního přístavu Myrina jsou v teplých dnech přesně tím, proč si Lemnos návštěvníci vybírají jako svou destinaci pro dovolenou. Kromě slunění si zde můžete užít také vodní sporty nebo cyklistiku, která na zdejší rovinaté krajině nabírá každým rokem na popularitě. Kromě relaxace na pláži se můžete potulovat po zdejších městech a vesničkách, ochutnávat výtečné tradiční pokrmy a nápoje nebo navštívit některé památky.

Ubytování na Lemnu

Většina hotelů na ostrově je koncentrována na plážích kolem hlavního města Myrina. Spoustu možností ubytování nabízí také pláž Platy. Protože cestovní ruch na ostrově není tolik rozvinut jako na populárnějších řeckých ostrovech, nenajdete zde velké hotelové resorty, ale spíše menší hotýlky, tradiční studia, malé apartmány nebo stylové pokoje. Doporučujeme zvolit ubytovací kapacity přímo na pláži nebo v docházkové vzdálenosti. U cest v červenci nebo srpnu důrazně doporučujeme časnou rezervaci ubytování či zájezdu.


Rezervujte si

Rezervujte si hotely, letenky i zájezdy na Lemnos za nejlepší ceny!

Pic

Hotely

Vybírejte si z hotelů, apartmánů, vil, hostelů, penzionů i dalších typů ubytování v Řecku za nejlepší ceny!

Najít hotely

Pic

Letenky

Potřebujete levné letenky do Řecka? Není nic jednoduššího než si vybrat z nabídky našich renomovaných partnerů!

Najít letenky

Pic

Zájezdy

Pokud neradi cestujete na vlastní pěst, vyberte si jeden ze zájezdů na Lemnos za skvělé ceny!

Najít zájezdy

Pic

Půjčení auta

Pokud si chcete užít bezstarostnou dovolenou a poznat destinaci se vším všudy, podívejte se na nabídku autopůjčoven!

Najít auta

Pláže a zábava na Lemnu

Nejlepší pláže a aktivity na ostrově


Image

Pláže

Nejpopulárnější pláže, které jsou zároveň dobře organizované a nabízí pohodlné zázemí s léhatky i slunečníky, se nachází na západním pobřeží ostrova. Jsou to například Plati, Romaikos Gialos, Riha Nera nebo Agios Ioannis. Na východním pobřeží poté najdete klidnější pláže, z nichž některé jsou téměř opuštěné. Ty také poskytují skvělé možnosti pro vodní sporty včetně windsurfingu, obzvláště pláže Keros a Zematas. Pláže na Lemnu lze charakterizovat jako poměrně rozlehlé, většinou písečné, občas oblázkové, s křišťálovou vodou. Asi dva kilometry jižně od Myriny leží nejlépe vybavená pláž na ostrově, Plati. Je tu velmi živo, kromě lehátek nebo slunečníků zde najdete také hospůdky s rybími specialitami, kavárny i mnoho sportovních center. O něco jižněji se nachází pláž Thanos s jemným pískem a čistou vodou. Její část je organizovaná s lehátky a slučeníky. Nejlepší pláží pro windsurfing je díky poloze na východě ostrova a větru zmíněná pláž Keros. Ta je částečně organizovaná, avšak nikdy přeplněná. Jedno z nejpěknějších pláží je Riha Nera, která je zároveň jednou z nejnavštěvovanějších. Kromě jejího půvabu je to také díky poloze u hlavního města. Právě zde najdete hotely a apartmány i rozlehlou organizovanou část vhodnou pro rodiny s dětmi. Blízko hlavního města je také pláž Romaikos Gialos, populární pláž s dobrým zázemím, vhodná pro rodiny s dětmi i mladé návštěvníky. Pokud chcete opravdový klid, navštivte pláž Kokkina, 11 km jihovýchodně od Myriny, pláž Louri vzdálenou 40 km jihovýchodně od hlavního města nebo Papias, 18 km severovýchodně od Myriny.