Dovolená Kréta

Informace / Hotely / Letenky / Zájezdy

Více informací Zájezdy na Krétu

Dovolená na Krétě

Nejkrásnější pláže a klid


Image

Základní informace

Kréta je stvořená pro letní dovolenou. Mnoho pláží po obvodě ostrova slibuje romantické zážitky při západu či východu slunce. Turistická sezóna zde začíná v květnu a končí v září. Ale ještě v říjnu je počasí ideální, moře stále vyhřáté z léta a lidí už je méně. Mimo sezónu zde i levněji nakoupíte. Pláže jsou pěkné po celém obvodu ostrova, někde ale musíte dávat pozor na mořské ježky a občas i na medúzy a škorpióny, jejichž jed zabolí, ale není životu nebezpečný. Na severu je velmi pozvolný přístup do moře na rozdíl od jižního pobřeží. Pláže jsou písčité občas můžete narazit i na drobné oblázky.

Doprava na Krétu

Přímé letecké spojení z Prahy na Krétu trvá přibližně tři hodiny a přistát můžete na jednom ze dvou letišť, v Heraklionu a Chanii. Pokud neradi létáte můžete využít trajektu. Dopravu na Krétě zajišťují hlavně autobusy. Dále samozřejmě trajekty. Ve městech fungují i taxi, která nejsou drahá (do 1 eura/km), ale musíte počítat s určitou přirážkou, pokud si vůz zavoláte přes dispečink. Autobusy jsou na Krétě levné a na velmi dobré úrovni. U většiny z nich nechybí klimatizace. Vyplatí se na kratší jednodenní výlety a rozpisy autobusů i trajektů vám i s cenami poskytnou v každém infocentru. Nejlepší způsob dopravy na ostrově je automobil. Obecně nejlepší služby nabízejí autopůjčovny u letišť. Moudré je vyhledat si autopůjčovny na internetu a porovnat je.

Ubytování na Lefkadě

Na Krétě se můžete ubytovat v apartmánu či studiu, budete mít vlastní sociální zařízení a kuchyňku s ledničkou. Hotely jsou zde v kategoriích A až E, kdy A je nejlepší. Cena za ubytování je regulována státem, ceník by měl být dle zákona pověšen na vnitřní straně dveří. Hotelové pokoje jsou většinou malé a minimálně zařízené, což Vás může z počátku trochu zaskočit, je proto lepší si vybírat hotel vyšší kategorie. Ve všech kategoriích se ale setkáte s perfektní čistotou, na kterou Řekové dbají. Můžete se také ubytovat v soukromém bytě nebo domě, tzv. domatia. Na Krétě je jen několik málo kempů a kempování ve volné přírodě je zakázáno.


Rezervujte si

Rezervujte si hotely, letenky i zájezdy na Krétu za nejlepší ceny!

Pic

Hotely

Vybírejte si z hotelů, apartmánů, vil, hostelů, penzionů i dalších typů ubytování v Řecku za nejlepší ceny!

Najít hotely

Pic

Letenky

Potřebujete levné letenky na Krétu? Není nic jednoduššího než si vybrat z nabídky našich renomovaných partnerů!

Najít letenky

Pic

Zájezdy

Pokud neradi cestujete na vlastní pěst, vyberte si jeden ze zájezdů na Krétu za skvělé ceny!

Najít zájezdy

Pic

Půjčení auta

Pokud si chcete užít bezstarostnou dovolenou a poznat destinaci se vším všudy, podívejte se na nabídku autopůjčoven!

Najít auta