Dovolená Korfu

Informace / Hotely / Letenky / Zájezdy

Více informací Zájezdy na Korfu

Dovolená na Korfu

Pláže, scenérie a památky


Image

Základní informace

Korfu Vám nabízí jedny z nejčistších a nejkrásnějších pláží v celém Středomoří. Ale nemusíte na nich jen lenošit, čas se zde dá trávit i aktivně, například ve středisku Moraitika, kde je nový největší aquapark ve Středomoří. Ubytovat se můžete v klasických řeckých hotelech i v apartmánech. Leteckou dopravu Vám na Korfu zajistí cestovní kancelář, sami se sem dostanete trajektem.

Doprava na Korfu

A jak se na Korfu dostat? Nejpohodlněji určitě letecky, let trvá pouhé dvě hodiny. 1 km od hlavního města se nachází jediné letiště na celém ostrově, zato však moderní a dobře vybavené – jak moc dobře jistě poznáte pokud se Vám letadlo zpozdí, což je zde bohužel na denním pořádku. Na Korfu můžete prožít 8, 11, 12 i 15 dnů – protože v těchto intervalech sem pořádá zájezdy většina českých cestovních kanceláří ve spolupráci s charterovou leteckou společností Travel Service. ČSA sem žádné lety nepořádá, ostatně jediné pravidelné letecké spojení na Korfu je z Athén. Trošku problematičtější a zdlouhavější způsob přepravy, který však jistě nepostrádá kouzlo, je doprava trajektem. Nejdříve se musíte dostat do italské Ancony, Terstu či Benátek a nalodit se na trajekt, který Vás dopraví na ostrov.

Ubytování na Korfu

Co se týká ubytování, na Korfu si každý vybere podle svých přání i možností. Drobné negativum ubytování v Řecku je nakládání s použitým toaletním papírem - ten by se totiž po použití neměl splachovat do záchodu, ale vyhazovat do připravených košů. Pokud jste se rozhodli Korfu projet křížem krážem a nechcete být ničím vázáni, rozhodně využijte nabídku ubytování v apartmánech. Tato ubytovací zařízení bývají často vystavěna v klasickém řeckém stylu a jejich atmosféra je natolik příjemná, že se zde budete cítit jako doma. 3* hotely bývají většinou zaměřeny na rodiny s dětmi – disponují tedy pěkně řešeným bazénem nebo dětským hřištěm. Tyto hotely svým hostům nabízejí snídani či polopenzi. Jestliže byste však měli rádi postaráno i oběd, nic není nemožné. Obědy jsou většinou domluveny v blízké taverně a bez problémů je můžete zakoupit přímo na místě. 4* a 5* hotely, to jsou rozlehlé komplexy nabízející svým hostům vše, co si mohou přát. Stravování v těchto hotelích probíhá formou polopenze, plné penze i all inclusive – stačí si jen vybrat. Pokud vyčkáváte s koupí zájezdu last-minute, neměli byste mít větší problémy se sehnáním apatmánu či pokoje v 3* hotelu, luxusnější hotely se však do tohoto „režimu“ příliš nedostávají – naopak, často bývají „na vyžádání“.


Rezervujte si

Rezervujte si hotely, letenky i zájezdy na Korfu za nejlepší ceny!

Pic

Hotely

Vybírejte si z hotelů, apartmánů, vil, hostelů, penzionů i dalších typů ubytování v Řecku za nejlepší ceny!

Najít hotely

Pic

Letenky

Potřebujete levné letenky do Řecka? Není nic jednoduššího než si vybrat z nabídky našich renomovaných partnerů!

Najít letenky

Pic

Zájezdy

Pokud neradi cestujete na vlastní pěst, vyberte si jeden ze zájezdů na Korfu za skvělé ceny!

Najít zájezdy

Pic

Půjčení auta

Pokud si chcete užít bezstarostnou dovolenou a poznat destinaci se vším všudy, podívejte se na nabídku autopůjčoven!

Najít auta

Pláže a zábava na Korfu

Nejlepší pláže a aktivity na ostrově


Image

Pláže a aktivní dovolená

Co by to bylo za dovolenou u moře, kdybyste nestrávili několik dní na pláži? Zdejší pláže patří k nejkrásnějším a nejčistším v celém Středomoří. Je libo písek či oblázky? Pozor však na vstup do moře, protože ne všude je pozvolný.
Jestliže nechcete na dovolené jen lenošit na pláži, je i pro Vás Korfu tím pravým místem. Na místních plážích si můžete vybrat ze široké nabídky vodních sportů, jako např. paragliding nebo jízdu na vodních skútrech či lyžích. Rádi byste dopřáli dětem den plný zábavy? Navštivte středisko Moraitika a vezměte je do nově postaveného aquaparku, který patří mezi největší v celém Středomoří. Ostatně pokud patříte mezi milovníky nekončící zábavy, rovnou zde zůstaňte –Moraitika je totiž vyhlášená svými bary, restauracemi a diskotékami. Na Korfu se nachází spoustu dalších měst a vesniček – je tedy na Vás, kde svou zaslouženou dovolenou prožijete. Každé turistické letovisko je však něčím specifické a pokud máte čas a chuť, není od věci je navštívit a třeba na kole.