Dovolená Karpathos

Informace / Hotely / Letenky / Zájezdy

Více informací Zájezdy na Karpathos

Dovolená na Karpathu

Krásné pláže a čisté moře


Image

Základní informace

Stejně jako okolní ostrovy, i Karpathos je jako stvořený pro relaxační dovolenou u moře plnou slunění i vodních sportů včetně potápění, plavání i windsurfingu. Ostrov má spoustu pláží, z nich nejnavštěvovanější jsou písečné pláže s klidnou vodou na jihozápadě ostrova a pláže na jihovýchodě. Vítr přichází většinou od východu, proto je i moře na východě poněkud neklidnější.

Doprava na Karpathos

V letních měsících se ostrov Karpathos dostanete snadno díky přímým letům na místní letiště. A to nejen charterovými lety s cestovními kancelářemi, ale také při individuálních cestách. Pokud plánujete ubytování na některém ze sousedních ostrovů, jako je Rhodos nebo Kréta, můžete k dopravě na ostrov využít také trajekty. Pro dopravu na ostrově samotném můžete využít veřejnou autobusovou dopravu, taxi nebo pronajatý motocykl či automobil, což je nejlepší možností, jak poznat ostrov a objevit všechny jeho krásy.

Ubytování na Karpathu

Karpathos nabízí poměrně rozmanitou nabídkou ubytování. 2* jednoduchými apartmány počínaje, luxusními 5* hotely patřící známým mezinárodním řetězcům konče. Ubytování v apartmánech využijte, pokud chcete Karpathos poznat skutečně důkladně a nepotřebujete příliš vybavené zázemí. 3* hotely s polopenzí mají v oblibě především rodiny s dětmi, které chtějí prožít hezkou dovolenou za přijatelnou cenu. 4* a 5* hotely nabízejí kromě all inclusive spoustu doplňkových služeb, díky kterým se hoteloví hosté nemusí o nic starat. Většina hotelů se nachází na jihu ostrova a nejvíce jich najdete v Pigadii, Achatě, Amoopi, Arkasse a Finiki. Pokud hledáte odlehlejší místa, doporučujeme ubytování v Diafani nebo Nikolaos.


Rezervujte si

Rezervujte si hotely, letenky i zájezdy na Karpathos za nejlepší ceny!

Pic

Hotely

Vybírejte si z hotelů, apartmánů, vil, hostelů, penzionů i dalších typů ubytování na Karpathu za nejlepší ceny!

Najít hotely

Pic

Letenky

Potřebujete levné letenky na Karpathos? Není nic jednoduššího než si vybrat z nabídky našich renomovaných partnerů!

Najít letenky

Pic

Zájezdy

Pokud neradi cestujete na vlastní pěst, vyberte si jeden ze zájezdů na Karpathos za skvělé ceny!

Najít zájezdy

Pic

Půjčení auta

Pokud si chcete užít bezstarostnou dovolenou a poznat ostrov se vším všudy, podívejte se na nabídku autopůjčoven!

Najít auta

Pláže a zábava na Karpathu

Nejlepší pláže a aktivity na ostrově


Image

Pláže

Pokud patříte mezi většinu turistů, kteří chtějí Karpathos navštívit za účelem relaxace na pláži a v moři, rozhodně nebudete odlétat zklamáni. Pokud milujete klid a po ostrově budete cestovat vypůjčeným automobilem, určitě si najdete nějakou zátoku s krásnou opuštěnou pláží, pro všechny ostatní můžeme doporučit jednu ze známějších pláží. Jednou z nejkrásnějších je Kyra Panagia s velmi jemným pískem, která leží u vysokých skal na východním pobřeží a na kopci nad ní se nachází krásný kostel s červenou kupolí. Severně od ní leží malebná pláž Apella, což je nádherná pláž obklopená zelení. Pro změnu jižněji se v malé zátoce nachází pláž Achata. Ta leží nedaleko hlavního města a nabízí návštěvníkům organizovanou část a písek s modrozelenou vodou. Za zmínku stojí také pláže Arkassa na západním pobřeží. Pláž je poměrně velká a zcela jistě si zde užijete skvělý den u moře.