Dovolená Karpathos | Dovolená na Karpathu

recko-bg-header-title.png
     

Dovolená na Karpathu


Stejně jako okolní ostrovy, i Karpathos je jako stvořený pro relaxační dovolenou u moře plnou slunění i vodních sportů včetně potápění, plavání i windsurfingu. Ostrov má spoustu pláží, z nich nejnavštěvovanější jsou písečné pláže s klidnou vodou na jihozápadě ostrova a pláže na jihovýchodě. Vítr přichází většinou od východu, proto je i moře na východě poněkud neklidnější.

Vybrané zájezdy Karpathos

OdDníKamDop.Str.Cena

Sestavte si vlastní zájezd do Řecka!


 
 

Doprava na Karpathos


V letních měsících se ostrov Karpathos dostanete snadno díky přímým letům na místní letiště. A to nejen charterovými lety s cestovními kancelářemi, ale také při individuálních cestách. Pokud plánujete ubytování na některém ze sousedních ostrovů, jako je Rhodos nebo Kréta, můžete k dopravě na ostrov využít také trajekty. Pro dopravu na ostrově samotném můžete využít veřejnou autobusovou dopravu, taxi nebo pronajatý motocykl či automobil, což je nejlepší možností, jak poznat ostrov a objevit všechny jeho krásy.

          

Ubytování na Karpathu


Karpathos nabízí poměrně rozmanitou nabídkou ubytování. 
2* jednoduchými apartmány počínaje, luxusními 5* hotely patřící známým mezinárodním řetězcům konče. Ubytování v apartmánech využijte, pokud chcete Karpathos poznat skutečně důkladně a nepotřebujete příliš vybavené zázemí. 3* hotely s polopenzí mají v oblibě především rodiny s dětmi, které chtějí prožít hezkou dovolenou za přijatelnou cenu. 4* a 5* hotely nabízejí kromě all inclusive spoustu doplňkových služeb, díky kterým se hoteloví hosté nemusí o nic starat. Většina hotelů se nachází na jihu ostrova a nejvíce jich najdete v Pigadii, Achatě, Amoopi, Arkasse a Finiki. Pokud hledáte odlehlejší místa, doporučujeme ubytování v Diafani nebo Nikolaos.

Pláže a zábava na Karpathu


Pokud patříte mezi většinu turistů, kteří chtějí Karpathos navštívit za účelem relaxace na pláži a v moři, rozhodně nebudete odlétat zklamáni. Pokud milujete klid a po ostrově budete cestovat vypůjčeným automobilem, určitě si najdete nějakou zátoku s krásnou opuštěnou pláží, pro všechny ostatní můžeme doporučit jednu ze známějších pláží. Jednou z nejkrásnějších je Kyra Panagia s velmi jemným pískem, která leží u vysokých skal na východním pobřeží a na kopci nad ní se nachází krásný kostel s červenou kupolí. Severně od ní leží malebná pláž Apella, což je nádherná pláž obklopená zelení. Pro změnu jižněji se v malé zátoce nachází pláž Achata. Ta leží nedaleko hlavního města a nabízí návštěvníkům organizovanou část a písek s modrozelenou vodou. Za zmínku stojí také pláže Arkassa na západním pobřeží. Pláž je poměrně velká a zcela jistě si zde užijete skvělý den u moře.

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje