Dovolená Kalymnos

Informace / Hotely / Letenky / Zájezdy

Více informací Zájezdy na Kalymnos

Dovolená na Kalymnu

Horolezectví a autentické Řecko


Image

Základní informace

Kalymnos je relaxační rodinnou destinací s osobitým charakterem. Ostrov se odlišuje svou svěží architekturou, dlouhou tradicí potápění za účelem sběru mořských hub a pozoruhodnými skalními formace hojně využívanými k horolezectví. Během let se zde horolezectví rozvinulo natolik, že se zde na podzim koná dokonce horolezecký festival. Velmi populárním místem pro tento sport jsou hory na severní straně ostrova a na sousedním ostrůvku Telendos. Ostrov se chlubí zelenými údolími i lesy, které kryjí většinu pláží. Stojí za to také využít místních stezek a prozkoumat ostrov pěšky nebo na kole.

Ubytování na Kalymnu

Většina ubytovacích zařízení na ostrově Kalymnos se nachází na plážích v západní části ostrova. Populárním místem je Myrties, kde je najdete mnoho rodinných hotelů a tradičních apartmánů nebo studií v docházkové vzdálenosti od pláže. Dobře zařízené jsou také pláže Massouri a Kantouri, kde jsou všechna zařízení, které potřebujete pro vaši dovolenou. U těchto pláží stojí menší pobřežní hotely, tradiční studia i apartmány. Ačkoliv je většina ubytovacích zařízení spíše jednodušeji zařízená, některé jsou luxusnější a budou vyhovovat i náročnějším klientům, kteří nedají dopustit na bazény nebo wellness procedury.


Rezervujte si

Rezervujte si hotely, letenky i zájezdy na Kalymnos za nejlepší ceny!

Pic

Hotely

Vybírejte si z hotelů, apartmánů, vil, hostelů, penzionů i dalších typů ubytování na Kalymnu za nejlepší ceny!

Najít hotely

Pic

Letenky

Potřebujete levné letenky na Kalymnos? Není nic jednoduššího než si vybrat z nabídky našich renomovaných partnerů!

Najít letenky

Pic

Zájezdy

Pokud neradi cestujete na vlastní pěst, vyberte si jeden ze zájezdů na Kalymnos za skvělé ceny!

Najít zájezdy

Pic

Půjčení auta

Pokud si chcete užít bezstarostnou dovolenou a poznat ostrov se vším všudy, podívejte se na nabídku autopůjčoven!

Najít auta

Pláže a zábava na Kalymnu

Nejlepší pláže a aktivity na ostrově


Image

Pláže

Na Kalymnu se nachází mnoho pláží, některé organizované, jiné absolutně izolované a opuštěné, ideální pro milovníky soukromí. Dobře zařízenými plážemi jsou například známé Emporio, Myrties, Kantouni nebo Massouri. Právě zde najdete i slunečníky nebo lehátka, která můžete využít. Pláž Myrties leží na západě ostrova a naskýtá se vám odtud tedy výhled na ostrov Telendos. Nedaleko pláže je dostatek ubytovacích i stravovacích zařízení. Oblázková pláž Emporio se nachází na severu ostrova na poloostrově u přírodní zátoky. Dlouhá písčitá pláž Kantouni je 5 km severozápadně od hlavního města a v docházkové vzdálenosti od Panorma. Jde o nejoblíbenější pláž mezi místními, i proto může být občas více zaplněna. Pláž Massouri je písečná s příjemnou atmosférou a dobrým zázemím leží na západě ostrova, pamatujte však, že v hlavní sezóně zde může být hlava na hlavě. Proto pokud chcete i v létě na ostrově Kalymnos strávit klidnou dovolenou, zkuste spíš pláže jako Arginonta, Linaria, Platis Yialos, Agios Soulas, Akti nebo Kalamies.