Dovolená Kalymnos | Dovolená na Kalymnu

recko-bg-header-title.png
     

Dovolená na Kalymnu


Kalymnos je relaxační rodinnou destinací s osobitým charakterem. Ostrov se odlišuje svou svěží architekturou, dlouhou tradicí potápění za účelem sběru mořských hub a pozoruhodnými skalními formace hojně využívanými k horolezectví. Během let se zde horolezectví rozvinulo natolik, že se zde na podzim koná dokonce horolezecký festival. Velmi populárním místem pro tento sport jsou hory na severní straně ostrova a na sousedním ostrůvku Telendos. Ostrov se chlubí zelenými údolími i lesy, které kryjí většinu pláží. Stojí za to také využít místních stezek a prozkoumat ostrov pěšky nebo na kole.

Vybrané zájezdy Kalymnos

OdDníKamDop.Str.Cena

Sestavte si vlastní zájezd do Řecka!


 
 

Ubytování na Kalymnu


Většina ubytovacích zařízení na ostrově Kalymnos se nachází na plážích v západní části ostrova. Populárním místem je Myrties, kde je najdete mnoho rodinných hotelů a tradičních apartmánů nebo studií v docházkové vzdálenosti od pláže. Dobře zařízené jsou také pláže Massouri a Kantouri, kde jsou všechna zařízení, které potřebujete pro vaši dovolenou. U těchto pláží stojí menší pobřežní hotely, tradiční studia i apartmány. Ačkoliv je většina ubytovacích zařízení spíše jednodušeji zařízená, některé jsou luxusnější a budou vyhovovat i náročnějším klientům, kteří nedají dopustit na bazény nebo wellness procedury.

          

Pláže a zábava na Kalymnu


Na Kalymnu se nachází mnoho pláží, některé organizované, jiné absolutně izolované a opuštěné, ideální pro milovníky soukromí. Dobře zařízenými plážemi jsou například známé Emporio, Myrties, Kantouni nebo Massouri. Právě zde najdete i slunečníky nebo lehátka, která můžete využít. Pláž Myrties leží na západě ostrova a naskýtá se vám odtud tedy výhled na ostrov Telendos. Nedaleko pláže je dostatek ubytovacích i stravovacích zařízení. Oblázková pláž Emporio se nachází na severu ostrova na poloostrově u přírodní zátoky. Dlouhá písčitá pláž Kantouni je 5 km severozápadně od hlavního města a v docházkové vzdálenosti od Panorma. Jde o nejoblíbenější pláž mezi místními, i proto může být občas více zaplněna. Pláž Massouri je písečná s příjemnou atmosférou a dobrým zázemím leží na západě ostrova, pamatujte však, že v hlavní sezóně zde může být hlava na hlavě. Proto pokud chcete i v létě na ostrově Kalymnos strávit klidnou dovolenou, zkuste spíš pláže jako Arginonta, Linaria, Platis Yialos, Agios Soulas, Akti nebo Kalamies.

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje