Dovolená Ios

Informace / Hotely / Letenky / Zájezdy

Více informací Zájezdy na Ios

Dovolená na Iosu

Noční život a velký výběr pláží


Image

Základní informace

Ios není jedním z ostrovů, na které by proudily davy turistů za cennými historickými památkami. Jde především o místo, které je proslaveno mezi mladými jako party ostrov. Každé léto se sem sjíždí vyznavači hlasité hudby, alkoholu a tance, v čemž ostrovu Ios může v Řecku konkurovat snad jen Mykonos a v celoevropském měřítku samozřejmě Ibiza. Pokud vám už není 20 ani 30 a večírkům na pláži zrovna neholdujete, ani tak nemusíte zoufat. Je zde spousta krásných pláží a idylických klidných hotelů v dostatečné vzdálenosti od křepčící mládeže.

Ubytování na Iosu

Většina hotelů na ostrově je koncentrována v hlavním sídle ostrova Chora a na pláži Mylopotas, která je centrem noční zábavy a budete tak mít velmi dobrý přístup k restauracím, barům i klubům. Téměř všechny apartmány a studia na ostrově Ios jsou postaveny v tradičním kykládském stylu. Za pozornost jistě stojí i ubytovací kapacity v okolí přístavu, obzvláště pokud plánujete ostrov navštívit na kratší dobu. Ios je velmi kosmpolitní destinací, proto zde najdete široký výběr luxusních a moderních hotelů, ve kterých můžete strávit svou dovolenou.


Rezervujte si

Rezervujte si hotely, letenky i zájezdy na Ios za nejlepší ceny!

Pic

Hotely

Vybírejte si z hotelů, apartmánů, vil, hostelů, penzionů i dalších typů ubytování na Iosu za nejlepší ceny!

Najít hotely

Pic

Letenky

Potřebujete levné letenky na Ios? Není nic jednoduššího než si vybrat z nabídky našich renomovaných partnerů!

Najít letenky

Pic

Zájezdy

Pokud neradi cestujete na vlastní pěst, vyberte si jeden ze zájezdů na Ios za skvělé ceny!

Najít zájezdy

Pic

Půjčení auta

Pokud si chcete užít bezstarostnou dovolenou a poznat Ios se vším všudy, podívejte se na nabídku autopůjčoven!

Najít auta

Pláže a zábava na Iosu

Nejlepší pláže a aktivity na ostrově


Image

Pláže

Jak už bylo několikrát zmíněno, Ios je především party ostrovem pro mladé. A centrem této zábavy je hlavně pláž Mylopotas, která se nachází 3 kilometry od hlavního města. Kilometr dlouhá pláž má pěkný jemný písek a skvělé zázemí pro návštěvníky. Nejde však zdaleka pouze o místo, kde turisté propijí a protancují celou noc. Zdejší křišťálově čistá voda je ideální pro plavání a je hlavním důvodem, proč byla pláž několikrát oceněná prestižní Modrou vlajkou. Je zde mnoho lehátek i slunečníků, které si lze za malý poplatek pronajmout. Většina akce se odehrává v místních barech, které se obzvláště navečer zaplní návštěvníky. Turisté zde mohou provozovat nejrůznější vodní sporty, od surfování po potápění. Navzdory rozvoji cestovního ruchu si pláž zachovává krásné přírodní prostředí. Na pláž se pohodlně dostanete z hlavního města autobusem. Právě v hlavním městě Chora se kromě malebných uliček nachází také většina nejlépe hodnocených klubů. Za zmínku stojí Disco 69, Fusion, Lemon, Pegasus, Rehab nebo Scorpion. Pokud na ostrově hledáte klidnější místo, doporučujeme pláž Manganari na jihovýchodě ostrova, která se díky své poloze vyhýbá největším davům. Zátoka je chráněna před silným větrem a proto po celý den nabízí klidnou vodu vhodnou pro plavání a šnorchlování. Na této pláži se dokonce natáčely scény z populárního filmu Magická hlubina.